Statuss:
Noslēdzies
logo

Eiropas Komisijas Civilās aizsardzības finanšu instrumenta „Track1” programmas projekts “Visaptverošas civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas apmācības izveide valsts institūcijām, pašvaldību civilās aizsardzības komisijām, augstskolām, VUGD Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžai, kā arī drošības padomu izveide sabiedrībai” (ECHO/SUB/2022/TRACK1/884396)

„Track1” Katastrofu risku prevencijas un sagatavotības programmas ietvaros notiek ikgadējs konkurss, piešķirot grantu valsts atbalstam nacionāla līmeņa stratēģiju/risku pārvaldības projektu izstrādei, kā arī priekšizpētes projektiem konkrētu mērķu ieguldījumiem/investīcijām.

Dotācijas aktivitātē “Palīdzība dalībvalstīm katastrofu riska pārvaldības darbību sagatavošanā un īstenošanā”.

Vairāk par programmu: https://ec.europa.eu/echo/

Projekta mērķis un pielietojums:

Izveidot civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas apmācības ietvaru vairākos līmeņos, lai nodrošinātu, ka tas aptver apmācības procesu sākot no valsts institūciju (Ministru kabinets, ministrijas un padotības iestādes, kapitālsabiedrības) un pašvaldību sadarbības teritoriju civilās aizsardzības komisiju amatpersonām, augstskolas, tajā skaitā VUGD Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu, kā arī nodrošinātu drošības padomu par apdraudējumiem pieejamību sabiedrībai kopumā, kas veicinās sabiedrības drošības kultūras veidošanos ilgtermiņā.

Sagaidāms, ka projekta ietvaros tiks izpētīta un izstrādāta apmācības pieeja, tajā skaitā arī apmācības materiāls, kas orientēts uz konkrētām pētījumā iekļautajām mērķa grupām, lai nodrošinātu sistemātisku un stratēģisku apmācības procesu par civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas jautājumiem. Papildus tiks izpētīta un izstrādāti drošības padomi sabiedrībai, atbilstoši šodienas mainīgajai apdraudējuma videi, tajā skaitā ņemot vērā informācijas pieejamības prasības dažādām sabiedrības grupām.

Ieviešot visaptverošu civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas apmācības pieeju, tiks nodrošināta atbildīgo institūciju un sabiedrības izpratnes veicināšana un noturība (resilience) pret katastrofām, kas kopumā veicinās sabiedrības drošības kultūras veidošanu un stiprināšanu ilgtermiņā

Projekta īstenošanas laiks:

02.01.2023. - 31.12.2024.

Projekta budžets:

266 200 EUR (95% ES finansējums, 209 000 EUR)

Finansējuma avots:

Eiropas Komisijas Civilās aizsardzības finanšu instrumenta „Track1” programmas 2022.gada konkurss

Vadošais partneris:

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests

Projekta galvenās aktivitātes: 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta īstenotā projekta ietvaros veikta kompleksi analītiska pētījuma izstrāde (iepirkuma id: IeM VUGD 2023/19):

  1. Ministru kabineta locekļiem pielāgota apmācības satura un organizēšanas izpēte, kā arī apmācības materiāla sagatavošana.
  2. Valsts institūcijām (katastrofas pārvaldīšanas subjektiem un padotības iestādēm) pielāgota apmācības satura un organizēšanas izpēte, kā arī apmācības materiāla sagatavošana.
  3. Pašvaldību sadarbības teritoriju civilās aizsardzības komisijas locekļiem pielāgota apmācības satura un organizēšanas izpēte, kā arī apmācības materiāla sagatavošana.
  4. Augstākās izglītības iestādēm pielāgota apmācības satura un organizēšanas izpēte, kā arī apmācības materiāla sagatavošana, tajā skaitā angļu valodā.
  5. VUGD Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžai pielāgota apmācības satura un organizēšanas izpēte, kā arī apmācības materiāla sagatavošana.
  6. Sabiedrības drošībai un informēšanai izstrādāti drošības padomi par iespējamiem apdraudējumiem un paredzamo rīcību (iekļaujot informāciju vienlīdzīgas iespējas veicināšanai, kas piemērota personām ar invaliditāti), kas nodrošināta vairākās valodās.
  7. Esošā sabiedrības drošības bukleta “Vai tu zini, kā rīkoties ārkārtas gadījumos?” nodrošināšana ar modernās tehnoloģijas risinājumu, piemēram, paplašināto realitāti (augmented reality), tā satura izpēte un izstrāde (ieviešana).
  8. Vides (mākslas) objektu izstrāde, pielāgošana vai izveidošana, lai ar modernās tehnoloģijas risinājumiem, piemēram, paplašināto realitāti (augmented reality) tiktu izplatīta informācija un popularizēti sabiedrības drošības jautājumi.
  9. Pētījums “Visaptverošas civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas apmācības izveide valsts institūcijām, pašvaldību civilās aizsardzības komisijām, augstskolām, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžai, kā arī drošības padomu izveide sabiedrībai”
    1. Pētījuma izstrādes periods: 2023.gada augusts – 2024.gada septembris
    2. Pētījuma izstrādātājs: SIA “PricewaterhouseCoopers”
    3. Rezultāti: Pētījuma ietvaros tika izpētīta esošā situācija, ārvalstu prakse (tostarp, Somijas, Vācijas, Portugāles, Igaunijas un Itālijas prakse) un izstrādāta apmācības pieeja, materiāls un metodika, kas orientēta uz konkrētām pētījumā iekļautajām mērķa grupām, lai nodrošinātu sistemātisku un stratēģisku apmācības procesu par civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas jautājumiem. Papildus tika izpētīti un izstrādāti drošības padomi sabiedrībai latviešu un angļu valodā, atbilstoši mūsdienu mainīgajai apdraudējuma videi, tajā skaitā ņemot vērā informācijas pieejamības prasības dažādām sabiedrības grupām.
    4. Pētījuma lejupielāde iespējama tīmekļvietnes sadaļā "Pētījumi"
    5. Pētījuma ietvaros izstrādātie apmācību materiāli civilās aizsardzības jomā
    6. Vairāk informācijas: https://ppdb.mk.gov.lv

Project name in English:

Establishment of comprehensive civil protection and disaster management training for governmental institutions, civil protection commissions of municipalities, universities, SFRS Fire Safety and Civil Defence College, as well as establishing safety advice for the public (ECHO/SUB/2022/TRACK1/884396).

Main activities:

Complex analytical study - performed within the scope of the project implemented by the State Fire and Rescue Service of Latvia (procurement Id: IeM VUGD 2023/19).

  1. The training content and organizational research, as well as the preparation of training materials adapted for members of the Cabinet of Ministers.
  2. Study of training content and organization as well as preparation of training material adapted to State institutions (disaster management subjects and subordinate institutions).
  3. Study of the content and organization of training adapted to the members of the civil protection commission of the cooperation territories of municipalities, as well as the preparation of training material.
  4. Study of training content and organization adapted to higher education institutions, as well as preparation of training material, including in English.
  5. Studying the content and organization of training adapted to the Fire Safety and Civil Defence College, as well as preparation of training material.
  6. For the safety and awareness of the public, developed safety advice on possible hazards and expected actions (including information to promote equal opportunity suitable for persons with disabilities), provided in several languages.
  7. The existing public safety booklet "Do you know what to do in an emergency?" provision of modern technology solutions, such as augmented reality, research and development (implementation) of its content.
  8. Development, adaptation or creation of environmental (art) objects in order to disseminate information and popularize public safety issues with modern technology solutions, such as augmented reality.
  9. Study “Establishment of comprehensive civil protection and disaster management training for governmental institutions, civil protection commissions of municipalities, universities, Fire Safety and Civil Protection College, as well as establishing safety advice for the public”
    1. ​​​​​​​Research implementation: August of 2023 – September of 2024
    2. Research performer: SIA “PricewaterhouseCoopers”
    3. Results: The study examined the existing situation, foreign practices (including those in Finland, Germany, Portugal, Estonia and Italy) and developed a training approach, material and methodology targeting specific target groups included in the study to ensure a systematic and strategic training process on civil protection and disaster management issues. In addition, safety advice for the public in Latvian and English were examined and developed in accordance with today's changing threat environment, taking into account information accessibility requirements for different groups of society.
    4. Research can be downloaded
    5. Training course materials
    6. More information: https://ppdb.mk.gov.lv

For more information visit: https://civil-protection-humanitarian-aid.ec.europa.eu/system/files/2023-02/LIST%20OF%20AWARDED%20TRACK%20I%20PROJECTS%202022.pdf