Eiropas Komisijas Civilās aizsardzības finanšu instrumenta „Track1” programmas projekts “Pētījums: esošās situācijas izvērtējums un risinājumu izpēte par meža uguns apsardzības un ugunsdzēsības valsts un privātajos mežos funkciju nodrošināšanai” (ECHO/SUB/2022/TRACK1/884412)
„Track1” Katastrofu risku prevencijas un sagatavotības programmas ietvaros notiek ikgadējs konkurss, piešķirot grantu valsts atbalstam nacionāla līmeņa stratēģiju/risku pārvaldības projektu izstrādei, kā arī priekšizpētes projektiem konkrētu mērķu ieguldījumiem/investīcijām.
Dotācijas aktivitātē “Palīdzība dalībvalstīm katastrofu riska pārvaldības darbību sagatavošanā un īstenošanā”.
Vairāk par programmu: https://ec.europa.eu/echo/
Projekta mērķis un pielietojums:
uzlabot meža uguns apsardzības un ugunsdzēsības valsts un privātajos mežos funkciju nodrošināšanu, līdz ar to nodrošinot Valsts civilās aizsardzības plāna un civilās aizsardzības uzdevumu izpildi.
Sagaidāms, ka projekta ietvaros tiks iegūts risinājums meža uguns apsardzības un ugunsdzēsības valsts un privātajos mežos funkciju nodrošināšanai. Tas ietvertu gan izvērtējumu par nepieciešamajām investīcijām ar mērķi uzlabot personāla un tā zināšanu jautājumu, kā arī materiāltehnisko bāzi, gan finansiālo ietekmi uz valsts budžetu. Tiktu izvērtētas Valsts meža dienesta (turpmāk – VMD) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (turpmāk – VUGD) kapacitātes (materiāltehniskais nodrošinājums, personāla resursi un to atalgojums, kā arī nepieciešamo apmācību nodrošinājums) un izstrādāti iespējamie risinājumi turpmākai funkciju nodrošināšanai.
Projekta īstenošanas laiks:
02.01.2023. - 30.06.2024.
Projekta budžets:
95 590 EUR (95% ES finansējums, 75 050 EUR)
Finansējuma avots:
Eiropas Komisijas Civilās aizsardzības finanšu instrumenta „Track1” programmas 2022.gada konkurss
Vadošais partneris:
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests
Projekta galvenās aktivitātes:
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta īstenotā projekta ietvaros veikts kompleksi analītisks pētījums/ izvērtējums (iepirkuma id: IeM VUGD 2023/19):
- Esošās situācijas analīze par VUGD un VMD materiāltehnisko bāzi, personāla resursiem, atalgojumu, finanšu resursiem, funkcijām un struktūru. Izvērtējums par valsts un privāto mežu platībām, nepieciešamajiem resursiem, degšanas risku analīze, uguns apsardzībai nepieciešamie resursi, meža novērošanai no novērošanas torņiem nepieciešamie resursi.
- Piedāvāti iespējamie risinājumu varianti turpmākai meža uguns apsardzības un ugunsdzēsības valsts un privātajos mežos funkciju nodrošināšanai.
- Izmaksu-ieguvumu (vai efektivitātes) analīze, kurā iekļauta informācija par investīcijām materiāltehniskās bāzes uzlabošanai un finansiālā ietekme uz valsts budžetu.
- Pētījums “Esošās situācijas izvērtējums un risinājumu izstrāde optimālākā modeļa ieviešanai meža uguns apsardzības un ugunsdzēsības funkciju tālākai nodrošināšanai valsts un privātajos mežos Latvijā”
- Pētījuma izstrādes periods: 2023.gada augusts – 2024.gada aprīlis
- Pētījuma izstrādātājs: SIA “PricewaterhouseCoopers”
- Rezultāti: Izstrādāts optimāls modelis turpmākai valsts un privāto mežu un purvu uguns apsardzības un ugunsdzēsības funkciju nodrošināšanai, un efektivitātes uzlabošanai un risinājumi tā ieviešanai, kas kalpos par pamatu Zemkopības ministrijas konceptuālā ziņojuma sagatavošanai un iesniegšanai Ministru kabinetā.
- Pētījuma lejupielāde iespējama tīmekļvietnes sadaļā "Pētījumi"
- Vairāk informācijas: https://ppdb.mk.gov.lv
Project name in English:
Feasibility study on the evaluation of the current situation and development of solutions for the introduction of the optimal model for the further provision of forest fire protection and fire-fighting functions in public and private forests in Latvia (ECHO/SUB/2022/TRACK1/884412)
Main activities
Complex analytical study/evaluation - performed within the scope of the project implemented by the State Fire and Rescue Service of Latvia (procurement Id: IeM VUGD 2023/19):
- Analysis of the existing situation regarding the material and technical base of SFRS and State Forest Service, personnel resources, remuneration, financial resources, functions and structure. Assessment of state and private forest areas, required resources, fire risk analysis, resources required for fire protection, resources required for forest observation from observation towers.
- Proposed possible solution options for further forest fire protection and firefighting functions in state and private forests.
- Cost-benefit (or efficiency) analysis, which includes information on investments to improve the material and technical base and the financial impact on the state budget.
- “Feasibility study on the evaluation of the current situation and development of solutions for the introduction of the optimal model for the further provision of forest fire protection and fire-fighting functions in public and private forests in Latvia”
- Research implementation: August of 2023 – April of 2024
- Research performer: SIA “PricewaterhouseCoopers”
- Results: An optimal model has been developed for further provision of fire protection and fire-fighting functions of public and private forests and bogs, and for improvement of efficiency and solutions for implementation thereof, which will serve as the basis for preparation and submission of the conceptual report of the Ministry of Agriculture to the Cabinet of Ministers.
- Research can be downloaded
- More information: https://ppdb.mk.gov.lv
For more information visit: https://civil-protection-humanitarian-aid.ec.europa.eu/system/files/2023-02/LIST%20OF%20AWARDED%20TRACK%20I%20PROJECTS%202022.pdf