Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 21.aprīļa plkst. 06.30 līdz 22. aprīļa plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 93 izsaukumus – 65 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā divu meža ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.
Vakar plkst. 20.46 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Jelgavā, kur ar atklātu liesmu dega divstāvu noliktavas tipa ēka. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg noliktavas tipa ēka 450m2, saimniecības ēka 350m2, septiņi koki kopumā 14m2, dzīvojamās mājas plastmasas dekoratīvais apmetums 20m2, laiva 12m2, divas izjauktas automašīnas kopumā 4m2 platībā, kā arī sausā zāle 200m2 platībā. Kopējā degšanas platība bija 1050m2. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām nosargāt divas blakus esošās dzīvojamās mājas. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies viens cilvēks. Plkst. 00.44 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.
Plkst. 11.32 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Iecavu, kur piecstāvu dzīvojamā mājā bija nostrādājis dūmu detektors. Iekļūstot vienā no dzīvokļiem, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka virtuvē uz plīts ir piededzis ēdiens, radot nelielu sadūmojumu, kā rezultātā bija nostrādājis dūmu detektors. No sadūmotā dzīvokļa ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu cilvēku, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem. Visticamāk, ka tieši pateicoties dūmu detektoram, kura skaņu sadzirdēja kaimiņi un zvanīja uz vienoto ārkārtas izsaukumu palīdzības tālruņa numuru, šim notikumam nebija traģiskas sekas. VUGD atgādina, ka visos mājokļos ir jāuzstāda dūmu detektori, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par mājoklī izveidojušos sadūmojumu. Nereti tieši kaimiņi sadzird dūmu detektora signālu un zvana uz 112. Šāda savlaicīga reakcija ļauj izglābt dzīvības un samazināt ugunsgrēka platību un tādējādi arī tā radītos zaudējumus.
Aizvadītajā diennaktī valstī dzēsti 36 kūlas ugunsgrēki, no kuriem platības ziņā lielākie ugunsgrēki reģistrēti Daugavpils novadā, kur kūla un krūmi dega astoņu hektāru platībā, Auces novadā, kur sausā zāle un krūmi dega sešu hektāru platībā un Jēkabpils novadā, kur kūla, krūmi un neapsaimniekota ēka dega trīs hektāru platībā. Šogad valstī kopumā dzēsti jau 974 kūlas ugunsgrēki.
VUGD atgādina: kūlas dedzināšana ir aizliegta un to nav iespējams kontrolēt! Pērnās zāles dedzināšana apdraud cilvēku dzīvību, veselību un īpašumu un nodara būtisku kaitējumu videi!
Ugunsdzēsēji glābēji vakar saņēma divus izsaukumus par vielu noplūdi upēs – vakar Meldru ielu Rīgā uz ūdens virsmas bija redzami nezināmas izcelsmes vielas pleķi ~5000m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji uzstādīja norobežojošas bonas un notikuma vietā darbu turpināja EKO osta un Valsts Vides dienests. Savukārt Gulbenes novadā Gaujas upē tika manīti eļļas plankumi – vielas savākšanai upē tika uzstādītas 12 absorbējošās bonas.
Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega vieglās automašīnas motora nodalījums, koka stumbrs, sausā tualete, siena ruļļi, vieglā automašīna, neapsaimniekota ēka, dūmvadā dega sodrēji, neapsaimniekota kūts un šķūnis.