Jaunumi

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 2.marta plkst. 6.30 līdz 4.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 85 izsaukumus – 34 uz ugunsgrēku dzēšanu un 33 uz glābšanas darbiem, bet 18 izsaukumi bija maldinājumi.

Sestdien plkst. 18.39 VUGD saņēma izsaukumu uz kādu dzīvojamo māju Rīgā, kur no tās bija redzami dūmi. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka no ēkas otrā stāva logiem nāk dūmi. Izmantojot glābšanas masku, ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu cilvēku, bet pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem bija izkļuvis viens cilvēks. Plkst.19.40 ugunsgrēks tika likvidēts un tajā 2m2 platībā dega mēbeles.

Naktī uz svētdienu plkst. 3.19 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz kādu daudzstāvu dzīvojamo māju Rīgā, kur aculiecinieki informēja, ka pretējās mājas logos redz uguni. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg dzīvoklis 10m2 platībā. Izmantojot kāpnes un glābšanas masku, ugunsdzēsēji glābēji no sadūmotās ēkas izglāba vienu cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. No ēkas tika evakuēti arī deviņi cilvēki. Plkst. 4.45 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 8.08 tika saņemts izsaukums uz Skrundas novadu, kur dzīvojamās mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka vienā no ēkas dzīvokļiem bija dedzis dīvāns 2m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks. Plkst. 9.58 ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā pabeidza.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, elektrības vads, elektrības sadales skapis, elektrības balsts, kūla, sodrēji sešu ēku dūmvados, divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, četras vieglās automašīnas, traktors, trīs celtniecības vagoni, siltumnīca, divas dārza mājas, ēkas jumts, divas pirtis, šķūnis, saimniecības ēka un trīs dzīvojamās mājas.

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji vairākkārt steidzās palīgā cilvēkiem, kuri atradās uz nedroša ledus – gan jauniešiem, kuri pastaigājās pa nedrošo ledu, gan cilvēkiem, kuri atradās uz ledus un makšķerēja. Kopā ar pašvaldības policijas darbiniekiem tika veiktas pārrunas ar šiem cilvēkiem, izskaidrojot trauslā ledus bīstamību. Vizuāli novērtēts ledus biezums ne vienmēr ir noteicošais faktors drošībai uz ledus, jo biežās laika apstākļu maiņas, mijoties salam ar atkusni, ledus izturību mazina. VUGD aicina iedzīvotājus būt līdzatbildīgiem par savu drošību un veselību – nedoties uz ledus!

Sagatavoja: Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa