Šodien visā Eiropas Savienībā atzīmē vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 dienu, kuras ietvaros arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) īstenos vairākas aktivitātes, lai veicinātu sabiedrības informētību par 112 numuru, uz kuru zvanot iespējams saņemt operatīvo dienestu palīdzību.
Šoreiz VUGD amatpersonas nedosies uz skolām, lai klātienē informētu skolēnus, bet visu februārī piedāvā lekcijas tiešsaistē, kā arī aicina izmantot materiālus par 112, kas izvietoti VUGD tīmekļa vietnē. VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš uzsver, “ir būtiski atgādināt bērniem un jauniešiem arī par to, kas notiek, ja uz 112 tiek saņemts viltus zvans, kā arī – cik svarīgi ir nekavējoties paziņot par negadījumu, zvanot uz 112, nevis filmēt vai nofotografēt notiekošo”.
Latvijā vienotais ārkārtas palīdzības izsaukumu numurs 112 darbojas 24 gadus (kopš 1997.gada). Piezvanot uz 112, iespējams sasniegt četrus glābšanas dienestus – VUGD, Valsts policiju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un Gāzes avārijas dienestu. 112 numurs ir sazvanāms 24 stundas diennaktī un zvans ir bez maksas. Piecos zvanu centros Latvijā kopumā strādā 88 dispečeri. Katru diennakti dispečeri atbild uz vidēji 3500 zvaniem ar dažādiem lūgumiem palīdzēt. 2020.gadā kopumā apstrādāti gandrīz viens miljons ienākošo 112 zvanu!
Arī šogad VUGD pateiksies tiem centrālajiem un reģionālajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kuri aizvadītajā gadā regulāri atspoguļoja VUGD darbu, popularizēja tālruņa numuru 112 un izglītoja iedzīvotājus par ugunsdrošību, cilvēkdrošību un pareizu rīcību ārkārtas situācijās. Ar VUGD Goda rakstu tiks apbalvoti šādi plašsaziņas līdzekļu pārstāvji:
- LTV Ziņu dienesta raidījuma “Rīta Panorāma” kolektīvs;
- ReTV un Latvijas Radio Vidzemes žurnālisti Gunta Matisone;
- SIA “Talsu televīzija” kolektīvs;
- laikraksta “Latgales laiks” un portāla grani.lv žurnālists Igors Ameļka;
- laikraksta “Bauskas dzīve” žurnāliste Sandra Giptere-Ivanova.