Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 4.janvāra plkst. 6.30 līdz 5.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 38 izsaukumus, no kuriem 18 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 45 uz glābšanas darbiem, savukārt pieci no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkā cieta divi cilvēki.
Plkst. 18.42 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Rencēnu ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī deg sadzīves priekšmeti 30m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta apmēram 70 gadus veca sieviete un vīrietis, kuri saindējās ar degšanas produktiem un tika hospitalizēti. No piedūmotās ēkas caur logu tika izglābta arī viena sieviete. Plkst. 21.24 ugunsgrēks tika likvidēts.
Vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, elektrības instalācija, dīvāns, divas vieglās automašīnas, kravas automašīna, šķūnis, dārza māja, ēkas grīda un starpstāvu pārsegums, saimniecības ēka, dzīvojamās mājas ārsiena un sodrēji četru ēku dūmvados.
Vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās palīgā apmēram 75 gadus vecam vīrietim, kurš Brocēnu novadā Cieceres ezerā bija ielūzis ledū. Ugunsdzēsēji glābēji nokļuva līdz vīrietim, kurš apmēram 100 metrus no krasta bija ielūzis ledū, un nogādāja viņu krastā.
Savukārt Rīgā iedzīvotāji izsauca glābējus, kad pamanīja pilsētas kanālā pie Aspazijas bulvāra divus kaķēnus uz ledus. Ugunsdzēsēji glābēji nocēla abus kaķēnus no ledus un nodeva divām sievietēm, kuras apņēmās par kaķēniem parūpēties.
Pieturoties aukstam laikam un sniegam, daudzi izvēlas ziemas priekus baudīt ne tikai uz kalna, bet arī uz aizsalušu ūdenstilpņu ledus. Šogad ugunsdzēsēji glābēji ir devušies palīgā jau diviem cilvēkiem, kuri, pārvērtējot izveidojošās ledus kārtas drošumu, ir ielūzuši ledū.
Sasnigušā sniega sega var radīt mānīgu priekšstatu par to, ka ūdentilpnēs ledus sega ir izveidojusies pietiekami bieza. VUGD atgādina, ka atrasties uz ledus ir bīstami un tas apdraud cilvēka veselību un dzīvību. Ledus kārta neveidojas vienmērīga un tā ir daudz plānāka pie tiltiem, dzelzceļa pārvadiem, niedrēm un vietās, kur ir spēcīgāka straume.
Tāpat VUGD atgādina vecākiem, ka svarīgi ir ar bērniem pārrunāt ledus bīstamības jautājumus un iespējamās traģiskās sekas kāpšanai uz ledus. Tāpat, ja redzat, ka bērni vai pusaudži atrodas un slidinās pa nedrošu ledu, nepaejiet vienaldzīgi garām, bet gan brīdiniet viņus par bīstamību. Un, ja pamanāt, ka cilvēki ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties izsauciet ugunsdzēsējus glābējus, zvanot pa tālruni 112.
Sagatavoja: Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa