Jaunumi

Trešdien, 27.jūlijā, Iekšlietu ministrijā notika sanāksme, kuras laikā Iekšlietu ministrijas un iekšlietu dienestu vadība ar iekšlietu nozari pārstāvošajām arodbiedrībām un sociālajiem partneriem izvērtēja 2016.gada 16.jūnija Augstākās tiesas sprieduma par iekšlietu dienestu un Tieslietu ministrijas Ieslodzījumu vietu pārvaldes dienesta laika organizāciju un no tā izrietošo iespējamo kompensāciju prasījumu apjomu un izmaksu jautājumu. 

Tiesas spriedums, ar kuru tika noteikts, ka iekšlietu dienestu un Ieslodzījumu vietu pārvaldes amatpersonām dežūrmaiņas laikā paredzētie pārtraukumi jāieskaita dienesta pienākumu izpildes laikā, ja tām noteikts aizliegums atstāt dienesta pienākumu izpildes vietu dežūras un dežūras pārtraukumu laikā, skar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts robežsardzi, Valsts policiju un Tieslietu ministrijas Ieslodzījumu vietu pārvaldi. Iekšlietu ministrija šo tiesas spriedumu respektē, un jautājuma risināšanai būs nepieciešams rast finansējumu, tāpēc jautājums tiks virzīts izskatīšanai Ministru kabineta sēdē.  

Saskaņā ar tiesas spriedumu visām iekšlietu dienestu un Ieslodzījumu vietu pārvaldes amatpersonām, kurām bija noteikts aizliegums pārtraukumu laikā atstāt dežūras vietu, bet, kuru pārtraukumu laiks netika apmaksāts, ir iespēja par divu gadu termiņu prasīt pārrēķināt nostrādāto laiku un līdz šim neapmaksātās stundas kompensēt. Lai iekšlietu dienestu un Ieslodzījumu pārvaldes amatpersonām apmaksātu pārrēķinātās stundas, papildus ir nepieciešami 22 167 150 euro.

Lai pieņemtu lēmumu par turpmāko rīcību un finanšu līdzekļu piešķiršanu, informatīvais ziņojums “Par dienesta pienākumu izpildes laika organizēšanu Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs un Ieslodzījuma vietu pārvaldē” tiks iesniegts izskatīšanai 2. augusta Ministru kabineta sēdē. 

Sagatavoja: Iekšlietu ministrija