Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 6. oktobra plkst. 6.30 līdz 9. oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 1252 izsaukumus – 39 uz ugunsgrēku dzēšanu, 1131 uz glābšanas darbiem, bet 82 izsaukumi bija maldinājumi.
Vakar plkst. 15.51 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Fabrikas ielu Ventspilī, kur ugunsgrēks izcēlies dzīvojamā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka ēkas trešajā, ceturtajā un piektajā stāvā deg elektrības sadales skapji 3 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas evakuēja 43 cilvēkus. Plkst. 16.43 darbs notikuma vietā noslēdzās.
Svētdienas rītā plkst. 6.36 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ēveles ielu Rīgā, kur deg šķūnīši. Notikuma vietā konstatēts, ka deg šķūnīši 100 m2 platībā un blakus atrodas dzīvojamā māja un saimniecības ēka. Ugunsdzēsējiem glābējiem, neskatoties uz spēcīgo vēju, izdevās nosargāt tuvumā esošās ēkas. Plkst. 7.50 ugunsgrēks lokalizēts un patlaban turpinās ugunsgrēka likvidēšanas darbi.
Aizvadītajās divās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji reaģējuši uz 1057 izsaukumiem, kur bija nepieciešams likvidēt vēja radītos postījumus. Sestdien tie bija 660 izsaukumi, bet svētdien – 397.
Visvairāk izsaukumu saņemti tieši Rīgā un Pierīgas novados – 808 izsaukumi. Visbiežākie izsaukumi bija tieši Rīgas pilsētā (519), Jūrmalā (75), Ādažu (57), Saulkrastu (38) un Ropažu (38) novados. Vidzemē saņemti 111 izsaukumi, Kurzemē – 64, Latgalē – 38, Zemgalē – 36.
Pārsvarā visos gadījumos nepieciešams sazāģēt nolūzušus kokus. Lielākoties koki lūzuši uz ceļa braucamajām daļām, bloķējot satiksmi, vai ietvēm, vairākos gadījumos koki radīja apdraudējumu, jo bija bīstami aizlūzuši un draudēja nokrist uz dzīvojamās mājas vai ceļa braucamās daļas. Vairākos gadījumos ugunsdzēsēju glābēju palīdzība nebija nepieciešama un ceļa braucamās daļas no nolūzušiem kokiem atbrīvoja iedzīvotāji.
Apmēram 80 gadījumos koki nolūzuši uz vieglajām automašīnām, citos gadījumos pat uz vairākām automašīnām, bet vēl vismaz 15 gadījumos koki nolūzuši uz dzīvojamām ēkām. Vēl daudzos izsaukumos koki krītot bija aizķēruši elektrības vadus, kā arī paši elektrības stabi vēja dēļ bija gāzušies. Saņemti arī vairāki izsaukumi, kur nepieciešams demontēt bojātas konstrukcijas no ēkām, kas stiprā vēja dēļ atdalījušās un apdraudēja iedzīvotājus.
Ugunsdzēsēju glābēju reaģēšana uz izsaukumiem notika, izvērtējot iespējamo bīstamību un apdraudējumu iedzīvotājiem, kā arī izsaukumu saņemšanas secībā. Vēja vissmagāk skartajās vietās, lai likvidētu spēcīgā vēja radītās sekas, tika iesaistīti ugunsdzēsēji glābēji, kas atradās no dienesta pienākumu izpildes brīvajā laikā.