Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no šī gada 19. augusta plkst. 6.30 līdz 22. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 175 izsaukumus – 56 uz ugunsgrēku dzēšanu, tajā skaitā astoņus uz meža ugunsgrēkiem, 85 uz glābšanas darbiem, bet 34 izsaukumi bija maldinājumi.
Piektdien plkst. 10.23 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Limbažu novada Liepupes pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums, kura rezultātā vieglā automašīna bija nobraukusi no ceļa. Ugunsdzēsēji glābēji ar hidromanipulatoru pacēla avarējušo automašīnu, lai atbrīvotu bojāgājušo, bet cietušu cilvēku ar nestuvju palīdzību nogādāja līdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Darbs notikuma vietā noslēdzās pēc stundas.
Neilgi pirms septiņiem vakarā VUGD saņēma informāciju, ka Daugavā, pie 11.novembra krastmalas, Rīgā ūdenī atrodas cilvēks un saviem spēkiem netiek krastā. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēku izglāba, izceļot no ūdens, un nodeva NMPD un Valsts policijas darbiniekiem.
Sestdien plkst. 21.39 ugunsdzēsēji glābēji saņēma informāciju, ka Ķekavas novada Ķekavas pagastā deg pirts ēka. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka pirts ēka jau deg ar atklātu liesmu pilnā 50 m2 platībā un uguns apdraud blakus esošo dzīvojamo māju. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no pirts ēkas evakuējās pieci cilvēki. Darbs notikuma vieta noslēdzās plkst. 01.18.
Vakarpusē VUGD saņēma informāciju, ka Saulkrastu novada Saulkrastu pagastā Rīgas jūrā līcī uz krastu peld cilvēks un sauc pēc palīdzības. Kad ugunsdzēsēji glābēji ieradās notikuma vietā, cilvēks jau bija izpeldējis krastā pats saviem spēkiem un kopā ar pašvaldības policijas darbiniekiem nogādāts līdz NMPD darbiniekiem.
Svētdien pēcpusdienā VUGD saņēma izsaukumu uz Augšdaugavas novada Naujenes pagastu, kur mežā bija apmaldījušies trīs cilvēki. Izmantojot ugunsdzēsības autocisternas skaņas signālu, cilvēkiem palīdzēts iziet no meža.
VUGD atgādina – dodoties mežā sēņot vai ogot, jāatceras par drošību un līdzi jāņem uzlādēts mobilais telefons, lai nepieciešamības gadījumā varētu izsaukt operatīvos dienestus pa tālruni 112! Ja saprotat, ka pašu spēkiem nespēsiet izkļūt no meža, zvaniet glābējiem un nosauciet tiem pēc iespējas konkrētākus orientierus – kurā vietā Jūs iegājāt mežā, cik ilgi esat uzturējies mežā, kādus dabas vai cilvēka veidotus objektus Jūs esat šķērsojis vai tiem pagājis garām. Šī informācija palīdzēs ugunsdzēsējiem glābējiem Jūs atrast.