Kūlas ugunsgrēku skaits turpina pieaugtPrint

19.03.2020

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. marta plkst. 6.30 līdz 19. marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 57 izsaukumus – 20 uz ugunsgrēku dzēšanu, 28 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, kūla, būvgruži, sodrēji ēku dūmvados, elektrības skaitītājs noliktavā, bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts piededzis ēdiens, dēļu kaudze, dzīvoklis un mājas ārsiena, dārza māja, elektroinstalācija dzīvoklī, pelnu trauks uz balkona, laternas plafons.

Šogad Latvija dzēsti jau 63 kūlas ugunsgrēki, no kuriem septiņi – aizvadītajā diennaktī. VUGD atgādina: kūlas dedzināšana ir aizliegta un sodāma rīcība! Pērnās zāles dedzināšana apdraud cilvēku dzīvību, veselību un īpašumu un nodara būtisku kaitējumu videi!

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī saistītā ar vēja radītiem postījumiem – deviņos gadījumos tika novākti nolūzuši koki no ceļa braucamas daļas, bet vienā gadījumā – no sešstāvu ēkas jumta tika novākts norauts skārda gabals.