Ugunsgrēkā Alūksnes novadā cieta cilvēksPrint

21.02.2020

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 20. februāra plkst. 6.30 līdz 21. februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 35 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet vēl septiņi izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 18.43 VUGD saņēma informāciju, ka Alūksnes novadā vienstāva daudzdzīvokļu ēkas dzīvoklī izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvoklī bija dedzis dīvāns 2 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās kaimiņi bija izveduši ārā no dzīvokļa tās iemītnieku, kurš bija cietis ugunsgrēkā, un paši apdzēsuši degošo dīvānu. Tā kā mājoklī nebija uzstādīts dūmu detektors, tikai pateicoties kaimiņu vērīgumam un pareizai rīcībai šī ugunsgrēka sekas nebija daudz traģiskākas!

Plkst. 18.59 Ventspils daļas un Piltenes posteņa ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Saules ielu Ventspilī, kur dega saimniecības ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka saimniecība ēka jau deg pilnā 120 m2 platībā ar atklātu liesmu. No blakus esošajām ēkām pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās bija evakuējušies trīs cilvēki, bet vēl septiņus cilvēkus evakuēja ugunsdzēsēji glābēji. Ugunsdzēsējiem glābējiem no liesmām izdevās nosargāt blakus esošās ēkas. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 21.07.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kur trijos gadījumos dega atkritumi, trijos gadījumos sodrēji, garāža, grīda, vieglā automašīna un neapsaimniekota ēka, kā arī trijos gadījumos bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts piededzis ēdiens.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji Rīgā no grāvja izcēla bojāgājušo un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.