Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 122 izsaukumusPrint

18.02.2020

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 17. februāra plkst. 6.30 līdz 18. februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 122 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 93 uz glābšanas darbiem, bet 14 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 9.46 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rēzeknes novadā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju redzams, ka slīkst cilvēks. Ierodoties notikuma vietā, VUGD darbinieki izmantojot hidrotērpus, glābšanas dēli un virvi, aptuveni 200 metrus no krasta izcēla bojāgājušu cilvēku, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem un Valsts policijai. Saskaņā ar saņemto informāciju, uz ledus atradās divi cilvēki. Vienam no viņiem krastā izdevās nokļūt saviem spēkiem.                                                                       VUGD atgādina, ņemot vērā mainīgos laikapstākļus, šobrīd uz ūdenstilpes esošā ledus kārta var būt mānīga. VUGD aicina iedzīvotājus ikdienā neaizmirst par drošību, izvērtēt laikapstākļus un nedoties uz ledus!

Vakar ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem saistībā ar kūlas ugunsgrēkiem. Šādi izsaukumi saņemti Daugavpilī, kur divos gadījumos dega kūla 7000m2 un 10000m2 platībā, un uz Stopiņu novada Rumbulu, kur dega sausā zāle 30000m2 platībā.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, elektrolīnijas balsts, sešos gadījumos sodrēji ēku dūmvados, durvju aile, malka, riepas, elektrības kabeļi, sadzīves mantas, meža zemsedze, kā arī bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts piededzis ēdiens.

Saistībā ar stiprā vēja postījumiem laika posmā no pirmdienas plkst. 6.30 līdz šodienas plkst. 9.00 VUGD ir saņēmis vairāk nekā 70 izsaukumus. Galvenokārt, bija nepieciešama nolūzušu koku novākšana no ceļa braucamās daļas, bet deviņi izsaukumi bija saistīti ar bojātām konstrukcijām un atrautiem jumta gabaliem. Divos gadījumos tika saņemta informācija par reklāmas stendiem, kas apdraudēja cilvēku drošību un vienā gadījumā no ceļa braucamās daļas tika novākts uz brauktuves uzkritis augstsprieguma vads.