Vakar ugunsgrēkā Rīgā cieta cilvēksPrint

13.01.2020

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 11.janvāra plkst. 6.30 līdz 13.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 73 izsaukumus – 24 uz ugunsgrēku dzēšanu, 32 uz glābšanas darbiem, bet 17 izsaukumi bija maldinājumi.

Svētdienas vakarā plkst. 22.14 VUGD saņēma izsaukumu Rīgā, kur daudzstāvu dzīvojamā mājā bija pamanīti dūmi. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka daudzstāvu dzīvojamās mājas dzīvokļa lodžijā deg sadzīves priekšmeti 2m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa, kur nebija uzstādīts dūmu detektors, tika izglābts viens cilvēks, kurš bija cietis, un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. No blakus dzīvokļiem tika evakuēti 10 cilvēki. Plkst. 23.26 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz svētdienu plkst. 01.07 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Talsu novada Ģibuļu pagastā, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas jumts 5m2 platībā, piebūve – šķūnis 20m2  platībā un vieglā automašīna 3m2 platībā. Dzēšanas darbus apgrūtināja stiprais vējš. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies divi cilvēki. Plkst. 3.56 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts. Dūmu detektors dzīvojamā mājā bija uzstādīts.

Plkst. 00.25 tika saņemts izsaukums Salacgrīvā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg vienstāva dzīvojamās mājas mansarda stāvs un metāla jumts pilnā 110m2 platībā. Mājā bija nostrādājis dūmu detektors un tās iemītnieki bija evakuējušies pirms VUGD ierašanās. Dzēšanas darbos piedalījās arī Ainažu brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Plkst. 4.45 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 18.29 VUGD saņēma izsaukumu Rēzeknes novadā, kur vienstāva dzīvojamās mājas gaitenī dega malka 2m2 platībā. No piedūmotās ēkas pa logu tika izglābts viens cilvēks. Plkst. 19.35 ugunsgrēks tika likvidēts. Ēkā dūmu detektors nebija uzstādīts.

Plkst. 18.02 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Limbažu novada Viļķenes pagastā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju dzīvojamā mājā dega gulta. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg vienstāva guļbaļķu mājas pirmais stāvs, starpstāvu un jumta pārsegums 110m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies trīs cilvēki. Dzēšanas darbos piedalījās arī Viļķenes brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Plkst. 21.19 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.                                                                       Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, elektrības skapis, elektrības stabs, piecos gadījumos dūmvadā dega sodrēji, vēl divos gadījumos dega vieglā automašīna,  riepas, dīvāns, malka, šķūnis, bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts piededzis ēdiens.