Vakar ugunsgrēkā Lielvārdes novadā cietis cilvēks Print

07.01.2020

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 6.janvāra plkst. 6.30 līdz 7. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 33 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 15 uz glābšanas darbiem, bet 4 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 22.08 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Lielvārdes novadā, kur pēc sākotnējās informācijas dega dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu koka dzīvojamā māja 170m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās viens cilvēks, kurš mēģinājis ugunsgrēku dzēst paša spēkiem un tā rezultātā cieta. Cietušais nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 3.35.

VUGD atgādina: no šā gada 1.janvāra visos mājokļos jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājās arī ugunsdzēsības aparātam! Ugunsdzēsības aparāts privātmājā noderēs neliela ugunsgrēka dzēšanai tā aizdegšanās sākuma stadijā. Jāatceras, ka ugunsdzēsības aparātu drīkst izmantot tikai tad, ja dzēšana nedara draudus veselībai un dzīvībai. Ja notikusi ugunsnelaime – izvērtējiet situāciju un neapdraudiet sevi, bet nekavējoties zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 un izsauciet ugunsdzēsējus glābējus!    

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, sadzīves mantas, katlu telpa ar malku, dārza māja, elektroinstalācija, trauku mazgājamā mašīna, sodrēji dūmvadā, siena pie apkures krāsns un traktora gumijas daļas.