Vakar ugunsgrēkā Smiltenē cieta cilvēksPrint

03.01.2020

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 2. janvāra plkst. 6.30 līdz 3. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 33 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 21.15 VUGD saņēma izsaukumu uz Smilteni, kur pēc sākotnējās informācijas no dzīvojamās mājas cēlās liesmas. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamā mājā deg dzīvoklis 30m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās trīs cilvēki bija evakuējušies, bet vēl divus cilvēkus no piedūmotām telpām evakuēja ugunsdzēsēji glābēji. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks. Plkst. 23.59 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 10.16 VUGD saņēma izsaukumu uz Vecpiebalgas novada Taurenes pagastu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju dzīvojamās mājas bēniņos bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg vienstāva dzīvojamās mājas starpstāvu pārsegums 15m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās mājas iedzīvotāji sāka ugunsgrēka dzēšanu, izmantojot divus ugunsdzēsības aparātus un dārza laistāmo šļūteni. Ēkā nebija uzstādīti dūmu detektori. Plkst. 11.30 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka no šā gada 1.janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās – ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

 Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, sausa zāle, sodrēji dūmvadā, elektriskā cepeškrāsns, divas vieglās automašīnas un ražotnes ēkas jumta pārsegums, šķūnis, krāsns mansardstāvā, garāža.