Šorīt ugunsgrēkā Stopiņu novadā viens bojāgājušaisPrint

02.01.2020

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 30. decembra plkst. 6.30 līdz 2. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 168 izsaukumus – 75 uz ugunsgrēku dzēšanu, 70 uz glābšanas darbiem, bet 22 izsaukumi bija maldinājumi.

Šorīt plkst. 5.51 VUGD saņēma izsaukumu uz Stopiņu novadu, kur ar atklātu liesmu dega dārza māja 20m2 platībā. Veicot dzēšanas darbus, notikuma vietā tika atrasts viens bojāgājis cilvēks. Plkst. 7.24 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst. 21.24 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Jūrmalā, kur ugunsgrēks bija izcēlies daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikumu vietā, tika konstatēts, ka piestāvu dzīvojamā mājā dega dzīvoklis 45m2 platībā un kāpņu telpa 5m2 platībā. No degošā dzīvokļa tika izglābts viens cilvēks, bet no blakus dzīvokļiem – vēl divi cilvēki. Visi trīs izglābtie bija cietuši ugunsgrēkā un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 23.42 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 7.19 VUGD saņēma izsaukumu uz Ķeguma novada Rembates pagastu, kur ar atklātu liesmu dega divstāvu dzīvojamā māja 150m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies viens cilvēks. Plkst. 13.34 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 0.41 tika saņemts izsaukums uz Stopiņu novada Rumbulu, kur ar atklātu liesmu dega divstāvu dzīvojamā māja 170m2 platībā. Plkst. 10.31 ugunsgrēks tika likvidēts.

30.decembrī plkst. 9.15 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Alūksnē, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg vienstāvu dzīvojamās mājas veranda 10m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās apkārtējie iedzīvotāji bija sākuši liesmu apdzēšanu ar ugunsdzēsības aparātiem. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotajām telpām izglāba vienu cilvēku. Plkst. 11.39 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka no šā gada 1.janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās – ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

Aizvadītajās Jaungada brīvdienās kopumā ugunsgrēkos cieta trīs, bet bojā gāja viens cilvēks. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, statistika ir mazāk traģiska, jo 2018.gadā četru brīvdienu laikā ugunsnelaimēs dzīvību zaudēja četri cilvēki, bet cieta septiņi.

Gadumijā pēc pusnakts VUGD saņēma 8 izsaukumus uz maznozīmīgiem ugunsgrēkiem, kas bija saistīti ar pirotehnikas izstrādājumu lietošanu. Izlietotas pirotehnikas kastes bija izraisījušas atkritumu konteineru aizdegšanos, bet vienā gadījumā – radīja sadūmojumu kāpņu telpā. Savukārt 1.janvāra vakarā bija aizdegusies eglīte, kas bija izvietota daudzstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpā.

Saistībā ar stiprajām vēja brāzmām brīvdienās, lielākoties 31.decembrī, tika saņemti 28 izsaukumi, kur bija nepieciešams atbrīvot ceļa braucamo daļu no pārkritušiem kokiem.