Brīvdienās ugunsgrēkos cietuši divi un izglābti trīs cilvēkiPrint

04.11.2019

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 1.novembra plkst. 6.30 līdz 4.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 78 izsaukumus – 25 uz ugunsgrēku dzēšanu, 36 uz glābšanas darbiem un 16 izsaukumi bija maldinājumi.

Svētdien plkst. 22.06 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Stopiņu novadu, kur vienstāvu atkritumu pārstrādes angārā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu angāra jumts un liesmas turpina strauji izplatīties. Piesaistot ievērojamus papildspēkus no Rīgas reģiona ugunsdzēsības daļām, plkst 23.39 ugunsgrēka izplatīšanos izdevās ierobežot. Ugunsgrēkā angārā dega iekrāvējs, tehnoloģiskās iekārtas, atkritumi un ēkas jumts kopumā 850 m2 platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās 39 ugunsdzēsēji glābēji ar astoņām autocisternām un divām autokāpnēm.

Naktī no svētdienas uz pirmdienu plkst. 02.03 VUGD saņēma informāciju, ka Bauskas novadā sešstāvu dzīvojamā mājā ir izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji nekavējoties uzsāka cilvēku glābšanu no ēkas augšējā stāva un evakuāciju no pārējiem stāviem. Ar glābšanas masku palīdzību tika izglābti trīs cilvēki un suns. No ēkas tika evakuēti 11 cilvēki. Pārmeklējot ēku tika konstatēts, ka sadūmojumu radīja piektā stāvā 3 m2 platībā degošs elektrības skapis un elektrības vadu tehnoloģiskā šahta, kas tika nodzēsts ar pulvera aparāta palīdzību. Ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā pabeidza plkst. 03.38.

Sestdien plkst. 13.33 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Rēzeknes novadu, kur, kā liecināja sākotnējā informācija, dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka 6m2 platībā bija degusi katlu telpa. Mēģinot nodzēst ugunsgrēku saviem spēkiem pirms VUGD ierašanās, cieta divi cilvēki, kuri tika nodoti NMPD mediķiem.

Svētdien Rundāles novadā no ūdenstilpes izcelts viens noslīkušais.