Vakar ugunsgrēkā Dobeles novadā cieta cilvēksPrint

17.10.2019

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 16.oktobra plkst. 6.30 līdz 17.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD)  saņēma 36 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem un astoņi izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 11.25 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Dobeles novadu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā ēkā. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka deg virtuve 20m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās, iedzīvotājs no ēkas izvilka cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu mediķiem. Plkst. 13.45 ugunsgrēks tika likvidēts un tā dzēšanas darbos piedalījās arī Jaunpils brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība.

Nereti ugunsgrēkos cietušos un izglābtos cilvēkus no traģēdijas šķir tikai kaimiņu un garāmgājēju modrība, kuri par redzētajiem dūmiem un izcēlušos ugunsgrēku ziņo ugunsdzēsējiem glābējiem. VUGD aicina iedzīvotājus nepaļauties tikai uz līdzcilvēkiem, bet pašiem parūpēties par savu un mājokļa drošību – uzstādīt dūmu detektoru, kas reaģēs uz ugunsgrēkā radušos sadūmojumu, ar ilgu un skaļu signālu brīdinās par izcēlušos nelaimi, pievērsīs cilvēku uzmanību, ļaus pašam izglābties un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, elektrības vadi, sadzīves mantas, divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, vieglā automašīna, neapsaimniekota ēka un dārza māja.