Jaunumi

Lai atgādinātu iedzīvotājiem par pareizu rīcību pēc ceļu satiksmes negadījumiem, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) kopā ar Valsts policiju (VP) šodien rīkoja preses konferenci. Tajā īpaši uzsverot – ja redzat, ka ir noticis ceļu satiksmes negadījums, nekavējoties jāzvana 112!

Apgāzusies automašīna, kurā iespiesti vairāki cilvēki, dūmojoša automašīna ceļmalas grāvī vai pilnībā bloķēta transportlīdzekļu kustība, jo avarējušas divas automašīnas, kuras nevarēja sadalīt ceļu un, skatoties telefonā, nepamanīja tuvojošās briesmas – tās ir tikai neliels ieskats, ko ik dienu redz ugunsdzēsēji glābēji un policisti, strādājot ceļu satiksmes negadījumu norises vietās.

VUGD pērn saņēma 945, bet šogad jau vairāk nekā 500 izsaukumus, kas saistīti ar ceļu satiksmes negadījumiem un palīdzības sniegšanu pēc tiem – gan iespiestu cilvēku glābšanu, gan ceļa braucamās daļas sakārtošanu pēc negadījumiem vai, piemēram, degvielas noplūdes likvidēšanu.

VUGD Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Andrejs Vasiļevskis skaidroja, ka “Ikdienas pieredze rāda, ka cilvēki nereti nezina, kā pareizi rīkoties pēc šādiem negadījumiem. Pēdējā laika tendence liecina, ka cilvēki, īpaši garāmbraucēji, primāri izvēlās fotografēt vai filmēt notiekošo, bet reti kurš piezvana uz 112. Ikvienā nelaimē ir svarīgas sekundes – cik ātri tiek izsaukta palīdzība. Tāpēc aicinu ikvienu drīzāk censties būt pirmajam, kas izsauc glābējus, nevis pirmajam, kurš uzņem foto!”

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis uzsver: “Ik gadu uz Latvijas ceļiem notiek ap 20 000 ceļu satiksmes negadījumu, šogad tajos dzīvību zaudējuši jau 84 ceļu satiksmes dalībnieki. Diemžēl, salīdzinot ar pagājušā gada tādu pašu periodu, tas ir par 10 bojā gājušiem vairāk. Ņemiet vērā traģiskos piemērus – zvaniet 112, lai izsauktu dienestus un sniedziet pirmo palīdzību, ja tas ir iespējams! Ja esat iekļuvis negadījumā, parūpējieties par citiem satiksmes dalībniekiem, lai tie jau laikus pamana bīstamību uz ceļa – izvietojot avārijas trijstūri.”

Preses konferencē VUGD un VP īpaši uzsvēra, ka situācijās, kad redzat, piemēram, grāvī esošu automašīnu un roka jau stiepjas pēc telefona, lai to nofilmētu, aizdomājieties, ka tajā automašīnā var atrasties cilvēks – kādam mamma, tētis, māsa vai brālis, kam tajā brīdī ir ļoti nepieciešama palīdzība, bet neviens to neizsauc!

 

Īstenojot Ceļu satiksmes drošības plānu 2017.-2020.gadam, VUGD šogad jau trešo gadu īsteno informatīvo kampaņu "Iedzīvotāju izglītošana par rīcību pēc ceļu satiksmes negadījumiem", kuras ietvaros tiek veiktas dažādas aktivitātes, lai izglītotu sabiedrību un paaugstinātu iedzīvotāju zināšanas par pareizu rīcību pēc ceļu satiksmes negadījumiem.

Sagatavoja: Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa