Siguldā dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēksPrint

16.08.2019

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 15.augusta plkst. 6.30 līdz 16.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 45 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem un 11 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 14.07 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Raunas ielā Siguldā, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas jumta konstrukcija un siltinājums 15m2 platībā. Veicot ugunsgrēka dzēšanas darbus, ugunsgrēkā cieta ugunsdzēsējs glābējs, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem. Plkst.16.41 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, starpstāvu pārsegums neapsaimniekotā ēkā, sausā zāle un kūdra, četras vieglās automašīnas, kombains, šķūnis, bet trīs gadījumos – bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Platības ziņā lielākais ugunsgrēks vakar bija izcēlies Rojas novadā, Melnsilā, kur dega sausā zāle un sadzīves atkritumi 2000m2 platībā. Izsaukums tika saņemts plkst. 15.22, bet plkst. 17.02 ugunsgrēks tika likvidēts.

Palīdzot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem dzīvniekiem, vakar ugunsdzēsēji glābēji Kuldīgas novada Īvandes pagastā no akas izcēla divus suņus, bet Smiltenes novada Grundzāles pagastā atbrīvoja caunu, kas bija iestrēgusi zem verandas grīdas.

VUGD aicina: nedēļas nogalē dodoties mežā, neaizmirstiet par drošību! Ja saprotat, ka pašu spēkiem nespēsiet izkļūt no meža, tad nekavējoties zvaniet glābējiem pa tālruni 112 un nosauciet tiem pēc iespējas konkrētākus orientierus – kurā vietā iegājāt mežā, cik ilgi uzturaties mežā, kādus dabas vai cilvēka veidotus objektus esat šķērsojis vai, kam esat pagājis garām.