Šonedēļ Liepājā norisināsies starptautiskas glābēju un ūdenslīdēju sacensībāsPrint

05.08.2019

No 8. līdz 9.augustam, Liepājā, Beberliņu ūdenskrātuvē norisināsies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) organizētās starptautiskās glābēju un ūdenslīdēju sacensības, kurās sacentīsies piecas VUGD teritoriālo struktūrvienību komandas, kā arī ūdenslīdēju speciālās vienības komandas no Baltkrievijas, Lietuvas un Čehijas.

Sacensību laikā komandas sacentīsies trīs disciplīnās - glābšanas darbos uz ūdens un zemūdens darbos. Sacensības tiks atklātas ceturtdien, 8.augustā, plkst. 11.00. Pirmajā sacensību dienā komandas izpildīs abas glābšanas darbu uz ūdens disciplīnas, bet sacensību otrajā dienā, 9.augustā, no plkst. 10.30 norisināsies sacensības zemūdens darbu disciplīnā.

Liepājas iedzīvotāji un viesi aicināti apmeklēt sacensības klātienē un atbalstīt sacensību dalībniekus – īpaši sacensību pirmajā dienā, kad būs iespējams vērot dalībniekus sacenšoties glābšanas darbu uz ūdens disciplīnā.

Glābēju un ūdenslīdēju sacensības tiek rīkotas, lai pilnveidotu ugunsdzēsēju glābēju un ūdenslīdēju profesionālās iemaņas, popularizētu glābēju un ūdenslīdēju sportu, kā arī, lai veicinātu savstarpējo un starptautisko sadarbību.

Šogad sacensības Liepājā norisināsies jau ceturto reizi, bet Čehijas pārstāvjiem šis būs pirmais sacensību gads. Pagājušajā gadā komandu kopvērtējumā pirmo vietu izcīnīja VUGD Kurzemes reģiona brigādes komanda, bet vēl gadu iepriekš – Baltkrievijas pārstāvji.

Mediju pārstāvjiem, kuri vēlas apmeklēt sacensību atklāšanas pasākumu vai vērot sacensību norisi, lūgums sazināties ar VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecāko speciālisti Vendiju Pikši.