Aizvadītajā diennaktī dzēsti divi paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkiPrint

27.06.2019

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 26.jūnija plkst. 6.30 līdz 27.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 46 izsaukumus – 21 uz ugunsgrēku dzēšanu un 14 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinoši.

Plkst. 15.43 VUGD saņēma izsaukumu uz Rītausmas ielu Rīgā, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, dega sausā zāle. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka no meža nāk dūmi, deg mežs un liesmas strauji izplatās. Notikuma vietā piesaistīts arī Valsts meža dienests (VMD) un Rīgas meži. Plkst. 18.39 ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās ierobežot šī paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka izplatību un tā kopējā degšanas platība bija 2 hektāri. Šodien ugunsgrēka dzēšanas darbus turpinās VMD.

Plkst. 2.47 tika saņemts izsaukums uz Garkalnes novada Langstiņiem, kur dega garāža. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg garāža un pāris metru attālumā no tās atrodas dzīvojamā māja. Šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku ugunsdzēsēji glābēji likvidēja plkst. 5.13 un tā degšanas platība bija 90m2

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, koka dobums, sausā zāle, krūmi, siens, skaidas un šķelda, divi elektrības sadales skapji, trīs  gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, gāzes plīts, dārza māja, divas dzīvojamās mājas.

Plkst. 18.36 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Limbažu novada Umurgas pagastu, kur dīķī slīka divi cilvēki. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka apmēram 20 metrus no krasta ūdenī atrodas viens cilvēks, savukārt otrs atradās apmēram 50 metrus no krasta ūdenī. Izmantojot glābšanas dēli, ugunsdzēsēji glābēji abus slīkstošos cilvēkus izglāba un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

VUGD aicina, atpūšoties pie ūdens un dodoties peldēties, neaizmirt par drošību – nepeldieties alkohola reibumā un nerīkojieties pārdroši, piemēram, neleciet ūdenī nepārbaudītās vietās un necentieties pierādīt savas spējas aizpeldēt tālāk par citiem! Gadījumā, ja redzat, ka cilvēks slīkst, nekavējoties zvaniet 112!

Vakardien no rīta ugunsdzēsēji glābēji Jelgavas novada Glūdas pagastu no akas izcēla noslīkušu cilvēku.