Vecmīlgrāvī notiks VUGD civilās aizsardzības mācībasPrint

14.05.2019

Šodien, 14. maijā, plkst. 10.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) rīko praktiskās civilās aizsardzības mācības Rīgā uzņēmuma SIA "Cargo Concept" teritorijā Vecmīlgrāvī.

Mācībās tiks inscenēta situācija, kur avārijas rezultātā aizdegās autoiekrāvējs, tā vadītājs zaudēs samaņu un nevarēs izkļūt no bīstamās zonas.  Blakus atrodas trīs kravu vagoni ar 60 tonnām kalcija nitrāta katrā tādēļ tiek izsludināta trauksme.

Šo praktisko mācību mērķis ir pārbaudīt ugunsdzēsēju glābēju iemaņas, kā arī praktizēties ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbu vadīšanā un veikšanā. Mācību laikā Vecmīlgrāvja apkaimē ir iespējami satiksmes ierobežojumi, jo mācību scenārijs paredz glābšanas darbos iesaistīt vairāku operatīvo dienestu transportlīdzekļus, bloķēt piekļuvi SIA „Cargo Concept” teritorijai un evakuēt cilvēkus no notikuma vietas.

Uz mācību norises vietu dosies vairāki operatīvie transportlīdzekļi, tāpēc aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot operatīvās tehnikas pārvietošanos. VUGD atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un iespējamo uztraukumu!