Drošība svētku laikā

Piparkūku smarža, svecītes liesma, eglītes rotājumi un lampiņu virtenes.... Mūsu mājokļos pamazāk ienāk svētku noskaņa. Diemžēl katru gadu adventes laikā ugunsdzēsēji glābēji steidz dzēst degošus adventes vainadziņus un Ziemassvētku eglītes. Kā rīkoties, lai svecītes liesma sniedz prieku nevis ugunsnelaimi? Kā droši rotāt savu mājokli? Kāda Ziemassvētku eglīte ir visdrošākā? Ieskatieties VUGD sagatavotajās darba lapās par drošiem svētkiem, izpildiet tās un uzziniet, kā svētku laiku aizvadīt droši. Darba lapas sagatavotas vairākām vecuma grupām, sākot no divgadniekiem līdz pat jauniešiem un pieaugušajiem.

Drošība uz ledus

Mūsu statistika liecina, ka  ik gadu ziemas periodā vairāki desmiti cilvēku ielūzt ledū un noslīkst. Nereti palīdzība nepieciešama arī bērniem, tāpēc VUGD ir sagatavojis informatīvo materiālu kopumu, kura mērķis ir izglītot un atgādināt bērniem par drošību ziemā, īpašu uzsvaru liekot uz drošību uz ledus.

Informatīvie materiāli ir sagatavoti divām vecuma grupām: 1.–4.klasei, kā arī 5.klasei un vecākiem bērniem un jauniešiem. Izvērtējot bērna spējas, šos materiālus iespējams izmantot arī citās vecuma grupās. Materiālos ir pieejama izglītojoša informācija par drošību ziemā. Tie palīdzēs uzzināt - kāpēc uz ūdenstilpes ledus atrasties ir bīstami, ko darīt, ja redz ledū ielūzušu cilvēku vai dzīvnieku, un kā rīkoties, ja pašam sanāk ielūzt ledū. Šīs zināšanas noderēs ne tikai bērniem, bet arī viņu vecākiem un pedagogiem.

Saite uz elektronisko testu 1.-4.klašu skolēniem par drošību uz ledus:

https://forms.gle/th6hB6BT29t8n87G7

Saite uz elektronisko testu 5.-9.klašu skolēniem par drošību uz ledus:

https://forms.gle/v9CBJ9JKjCDhU5hT6