Par VRB čempioniem ugunsdzēsības sportā šogad kļūst Limbažu daļas ugunsdzēsēji glābējiPrint

04.07.2018

28.jūnijā Valkā notika ikgadējās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes sacensības ugunsdzēsības sportā, kurā pirmoreiz par čempioniem kļuva Limbažu daļas ugunsdzēsēji glābēji – Emīls Sprincis, Kalvis Grāveris, Mārtiņš Kīns, Ilmārs Jermakovs un Ingars Dalka.

Ilggadējie čempionātā uzvarētāji Valmieras daļas ugunsdzēsēji (Oskars Reiziņš, Edvarts Melnis, Rihards Reiziņš, Mārtiņš Orskis un Edvīns Melnis) palika otrajā vietā, savukārt trešie – Valkas daļas ugunsdzēsēji glābēji (Reinis Bukšs, Elmārs Savickis, Gints Švecs, Aivis Klaips un Ingus Švecs).

VRB čempionātā septiņas komandas (ugunsdzēsēji glābēji no Valmieras, Cēsu, Limbažu, Valkas, Alūksnes, Gulbenes un Madonas daļām) sacentās trīs ugunsdzēsības sporta disciplīnās – 100m šķēršļu joslas pārvarēšana, 4x100m ugunsdzēsības stafete un izvēršanās no motorsūkņa.

Kopvērtējumā 100m šķēršļu joslas pārvarēšanā ātrākie bija Valmieras ugunsdzēsēji glābēji pirmais Oskars Reiziņš, otrais Rihards Reiziņš, bet trešais Edvarts Melnis likumsakarīgi izcīnot Valmieras komandai uzvaru šajā disciplīnā. Otrajā vietā komandu vērtējumā Valkas ugunsdzēsēji glābēji, bet trešā Gulbenes daļas komanda.

Kopvērtējumā 4x100m ugunsdzēsības stafetē  pirmajā vietā Valmieras ugunsdzēsēji glābēji, otrajā Limbažu daļas puiši, bet trešie Gulbenes ugunsdzēsēji glābēji.

Noslēdzošajā sacensību disciplīnā izvēršanās no motorsūkņa neiztika bez pārsteigumiem – Valmieras komandai starts neizdevās un rezultāts netika ieskaitīts. Ātrākie un precīzākie šajā disciplīnā bija Valkas ugunsdzēsēji glābēji, otrie – limbažnieki un trešie Cēsu ugunsdzēsēji glābēji. Tādējādi arī Valkas novada ceļojošu kausu, kuru saņem komanda, kura uzvar disciplīnā izvēršanās no motorsūkņa, saņēma Valkas komanda.

Jāpiebilst, ka Valka šovasar kļuvusi par ugunsdzēsības sporta galvaspilsētu, jo jūlija beigās uzņems Latvijas čempionātu ugunsdzēsības sportā, savukārt 9. un 10.augustā Baltijas čempionātā ugunsdzēsības sportā par uzvarām cīnīsies Baltijas, kā arī Polijas, Čehijas un Baltkrievijas ugunsdzēsēji glābēji.