Turcijā norisinājās XIII pasaules čempionāts ugunsdzēsības sportāPrint

04.10.2017

No 2017.gada 25.septembra līdz 2017.gada 1.oktobrim Turcijā, Izmirā norisinājās XIII pasaules čempionāts ugunsdzēsības sporta vīriešiem un IV pasaules čempionāts ugunsdzēsības sporta sievietēm. Pasaules čempionātos piedalījās 11 vīriešu un 7 sieviešu komandas.

Fotogalerija: https://yadi.sk/d/vXhClchC3NbvyF

No Latvijas Republikas pasaules čempionātos Turcijā piedalījās trīs tiesneši: Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš – vecākais tiesnesis, disciplīnā – uzkāpšana ar āķkāpnēm mācību tornī (otrais un ceturtais stāvs). Šīs O.Āboliņam bija pirmās sacensības kā tiesnesim, kurās  tika nopelnīti punkti atbilstoši starptautiskas kategorijas tiesneša prasībām. Latvijas ugunsdzēsības sporta federācija prezidents Vladimirs Vetuhs – starptautiskās kategorijas tiesnesis bija vietnieks vecākajam tiesnesim disciplīnā uzkāpšana ar āķkāpnēm mācību tornī, kā arī piedalījās antidopinga disciplināras komitejas darbā. Aleksandrs Kļitončiks – starptautiskās kategorijas tiesnesis, Sporta tehniskās komitejas priekšsēdētājs, kurš pieņēma sporta bāzi un deva atļauju pasaules čempionātu rīkošanai.   

Galvenais tiesnesis augsti novērtēja mūsu tiesnešu darbu pasaules čempionātos.  Par mūsu tiesnešu darbu nebija neviena aizrādījuma un protesta.

Nākamais XIV pasaules čempionāts vīriešiem un V pasaules čempionāts sievietēm no 2018.gada 10.septembra līdz 2018.gada 16.septembrim norisināsies Slovākijā, Banska-Bistricā.