Rūjienas un Naukšēnu novada jaunie ugunsdzēsēji XV Starptautiskajā jauno ugunsdzēsēju glābēju salidojumā BaltkrievijāPrint

Šovasar no 06.07. – 15.07. notika XV Starptautiskais jauno ugunsdzēsēju – glābēju salidojums Baltkrievijā. Latviju Baltkrievijā pārstāvēja Kalvis Auniņš-Blaumanis, Sabīne Kapture, Grieta Pūce, Daniels Rudzītis, Aivis Sīmanis, Krista Strode un Krista Šillere.

Fotogalerija šeit.

Prezentācijas video: https://www.youtube.com/watch?v=TXNRKSFwFJo&feature=youtu.be

Šo salidojumu mūsu jaunieši gaida ar ļoti lielu nepacietību. Tāpēc jūnija mēnesis bija spraigs. Tikāmies katru dienu – trenējāmies tūrisma trasītei, ugunsdzēsības stafetei, gatavojām savas valsts prezentāciju, kuras ietvaros nostiprinājām krievu valodas zināšanas, dziedājām un dejojām.

Pavisam nemanot pienāca 5.jūlija vakars, kad bija jādodas ceļā uz Baltkrieviju. Zinājām, ka būs jābrauc ilgi, bet pirmais piedzīvojums mūs sagaidīja, iebraucot Baltkrievijā. Netālu no Novopolockas mūsu autobuss apstājās un bija skaidrs, ka bez palīdzības ceļu turpināt nevarēsim. Palīdzība nebija jāgaida ilgi, to mums sniedza glābēji no Novopolockas. Autobuss tika nogādāts servisā, bet mūs uzņēma savā bāzē, kur sasildīja, paēdināja un noorganizēja ekskursiju uz muzeju. Pēc vairākām stundām varējām turpināt ceļu. Gomeļas licejā iebraucām vēlu vakarā neilgi pirms pasākuma – ‘’Draudzības ugunskurs’’, kur 12 valstu komandas prezentēja sevi caur dziesmu, deju vai rotaļu. Šis vakars radīja pozitīvas emocijas – pirmie kontakti, pirmās iepazīšanās un draudzība.

Salidojuma laikā jaunie ugunsdzēsēji glābēji sacentās sešos konkursos. Konkursā ''Vizītkarte'' komandas iepazīstināja ar savu valsti un jauno ugunsdzēsēju glābēju darbību savā valstī, savukārt konkursā ''Tūrisma stafete'' un ''Ugunsdzēsības stafete'' dalībnieki mērojas spēkiem, pārvietojoties pa virvēm, iznesot no piedūmotās telpas cietušo un uzvelkot ugunsdzēsēju tērpu iespējami īsākā laikā. Medicīnas konkursā ir jāsniedz pirmā medicīniskā palīdzība diviem cietušajiem. Konkursā ‘’Newspaper – Billboard’’ jāzīmē plakāts. Tēmu uzzinām dienu pirms konkursa, šogad ‘’Glābšanas dienests’’ Visbeidzot, konkursā ''Sportlandija'' dalībniekiem ir jābūt gataviem ātri skriet, uzmanīgi meklēt un būt ļoti precīziem. Šogad arī divi konkursi ārpus vērtēšanas tabulas – stafete uz ūdens un cietušā glābšana ūdenī.

 Dienas aizritēja sacenšoties, bet vakaros norisinājās plaša izklaides un jauniešu draudzību veicinoša programma ar kopīgiem pasākumiem pie ugunskura, vakara diskotēku un konkursu ''Miss un Misters''. Mūsu valsti konkursā ''Miss'' pārstāvēja Grieta Pūce un ieguva titulu ''Miss talants'', bet konkursā ''Misters'' – Kalvis Auniņš-Blaumanis, kurš ieguva titulu ''Misters ekstravagance''. Šajā konkursā komanda no Pakistānas savu valsti pārstāvēt palūdza mūsu komandas pārstāvi Kristu Strodi, kura ieguva titulu “Miss orģinalitāte”.

Salidojuma dienas bija emocijām pārpilnas – no uzvaras prieka līdz zaudējuma rūgtumam, no cerībām un sapņiem līdz realitātei. Mums bija neaprakstāms gandarījums par mūsu jauniešiem, kuri katrā disciplīnā parādīja savu neatlaidību, gribasspēku un cīņas garu. Mazās neveiksmes – aizkavēšanās uz karabīņu pārlikšanu, kāja, kura pēkšņi iesprūst ugunsdzēsēju tērpā vai cipars, kuru nekādi nevar atrast, jauniešus nesalauza, bet gan lika pacensties vēl vairāk. Īpašs prieks par komandu, kurā dominēja atbalsts un vienotība vienam pret otru. Patiess gandarījums, ka negaidītās veselības problēmas neizjauca plānotos startus. Lepnums par sevis pārvarēšanu glābjot manekenu uz ūdens, kas prasīja uzdrīkstēšanos. Vēlme nepadoties un cīņas gars pēdējā konkursā mūs aizveda līdz uzvarai – 1. vieta konkursā ‘’Newspaper Billboard’’.  Prieks, lepnums, sajūsma un sajūta – beidzot uzvara!

Šogad kopvērtējumā ieguvām 6.vietu. Izanalizējot šī gada rezultātus varam būt gandarīti, jo, salīdzinot ar pagājušo gadu, esam tos uzlabojuši gan ugunsdzēsības stafetē, gan tūrismā un medicīnas konkursā. Paldies visiem, kuri mums palīdz virzīties uz priekšu!