Ugunsdzēsībai Latvijā - 150!Print

Ugunsdzēsība Latvijā šogad atzīmē 150.gadadienu!

Sākusies kā aktīvu pilsoņu grupas vēlme cīnīties ar postošajām ugunsnelaimēm, izveidojot organizētas un apmācītas ugunsdzēsēju komandas, vēlāk izvēršoties plašā brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību kustībā visā Latvijā, pārciešot vairāku varu uzliktās pārmaiņas, ugunsdzēsība Latvijā ir attīstījusies līdz valsts pārvaldītam dienestam. Mainoties laikiem un pārvaldes formām, nemainīgs ir palicis komandas gars un patiesa degsme palīdzēt citiem, riskējot ar to, kas pašam visdārgākais. Tās ir vērtības, kas raksturīgas ugunsdzēsējiem visos laikos!

 

Fotokonkurss "Viens par visiem- visi par vienu!" Lasīt vairāk.

 

Ugunsdzēsības attīstība Latvijā: Lasīt vairāk.

 

 

 Pasākumu kalendārs

 

 

Pilnais pasākumu kalendārs (Kalendārs tiek papildināts)

 

 

Latvijas ugunsdzēsība foto mirkļos

 

 

Ugunsdzēsība Latvijā atmiņu stāstos

 

Brīvprātīgais ugunsdzēsējs Aleksandrs Daums stāsta par to, kā viņš 19.gs. otrajā pusē, būdams 17 gadus vecs, pilns baiļu un šaubu, gājis uz ugunsdzēsēju māju iestāties ugunsdzēsējos (Lasīt tālāk...)

 

Ugunsdzēsējs Vladislavs Žerdiņš atceras, kā iestājies brīvprātīgajos ugunsdzēsējos un mācījies Rīgas virsnieku skolā (Lasīt tālāk...)

 

Pulkvežleitnants inženieris Sergejs Šarovs - patiess gadījums no jauna ugunsdzēsēja dzīves (Lasīt tālāk...)

 

    

Nosūti sveicienu ugunsdzēsējiem svētkos!

 

Aicinām Jūs ugunsdzēsējiem nosūtīt sveicienu svētkos! Sveicienu rakstiski, foto vai video formātā nosūti uz vugd.gov.lvprese vai ievieto mūsu sociālo tīklu kontos www.twitter.com/@ugunsdzeseji un www.facebook.com/LatvianFirefighters. Jūsu sveiciens tiks publicēts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta mājas lapā un to redzēs ugunsdzēsēji visā Latvijā!