Konferencē akcentē moderno tehnoloģiju lomu katastrofu pārvaldīšanāPrint

23.02.2015

Rīga, 2015. gada 23. februāris. – Sestdien, 21.februārī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), piedaloties Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO kopīgi ar Eiropas Forumu cilvēkiem ar invaliditāti rīkotajā konferencē „Informācijas tehnoloģijas – cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes uzlabošanai”, informēja par moderno tehnoloģiju lomu sekmīgā katastrofu pārvaldīšanā.

Lai samazinātu katastrofas radītās sekas, nozīmīga ir informēšana un izglītošana. Šajā jomā svarīgi ir atcerēties, ka cilvēki ar invaliditāti informāciju nevar iegūt tradicionālā veidā – lasot, dzirdot vai redzot, līdz ar to glābšanas dienestiem un citām institūcijām jāparedz iespēja izveidot un nodot informāciju audio formātā, viegli lasāmā valodā vai zīmju valodā. Moderno tehnoloģiju sniegto iespēju izmantošana katastrofu pārvaldīšanā var sekmēt cilvēku, tajā skaitā cilvēku ar invaliditāti, iespējas saņemt informāciju par to, kas ir noticis un kāda ir nepieciešamā rīcība, kā arī sniegt informāciju par savām vajadzībām.

VUGD turpina Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā akcentēt cilvēku ar invaliditāti vajadzības katastrofu pārvaldīšanas ciklā. Janvārī norisinājās seminārs “Personu ar invaliditāti vajadzības katastrofu pārvaldīšanas ciklā”, kurā gūtās atziņas, ieteikumus un identificētās problēmas tika apkopotas un iekļautas Eiropas Savienības Padomes secinājumu projektā, par kuru norisinās diskusijas Padomes civilās aizsardzības darba grupā (PROCIV). Latvijas prezidentūras mērķis ir panākt, lai šos Padomes secinājumus pieņemtu pirms gaidāmās trešās Pasaules konferences par katastrofu riska mazināšanu, kas notiks Japānā šī gada 14.-18.martā.

Konferences mērķis bija veidot vienotu cilvēku ar invaliditāti izpratni par IT risinājumu nozīmīgu dzīves kvalitātes uzlabošanai un iespējamiem pieejamības risinājumiem. Diskusiju sesijā par ES Digitālo Dienaskārtību, kas ir noteikta kā viena no Latvijas Prezidentūras vispārējām prioritātēm, uzstājās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta civilās aizsardzības eksperts Ivars Nakurts.

 

 

Mediju kontaktiem:

Viktorija Gribuste

VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece

Tel.: 29468106; E-pasts: vugd.gov.lvviktorija.sembele