Latvijas prezidentūra

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē rezultāti

Prezidentūras darba rezultātus skatīt ŠEIT.

VIDEO

10.06.2015

Mūsu sasniegums Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros - aktualizētas personu ar invaliditāti vajadzības katastrofu pārvarēšanā, skaties sagatavoto video šeit: https://youtu.be/hET51WFJ7O0 

VUGD eksperti piedalīsies ANO konferencē Ņujorkā

05.06.2015

Šī gada 7.-12. jūnijā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Oskars Āboliņš un civilās aizsardzības eksperti Ivars Nakurts, Jevgēnijs Golovčuks dosies uz ASV, Ņujorku, lai uzstātos konferencē par ANO Konvenciju par personu ar invaliditāti tiesībām. VUGD eksperti runās par personu ar invaliditāti tiesībām un vajadzībām katastrofu laikā. 

Jūrmalā norisināsies 34.civilās aizsardzības ģenerāldirektoru sanāksme

29.04.2015

Trešdien, 29.aprīlī un ceturtdien 30.aprīlī, Jūrmalā Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē ietvaros norisināsies 34.civilās aizsardzības ģenerāldirektoru sanāksme, kuras laikā tiks runāts par aktuālajiem jautājumiem civilās aizsardzības jomā.

Pasaules līmenī aktualizē cilvēku ar invaliditāti vajadzības katastrofu pārvarēšanā

Rīga, 2015. gada 16.marts. No sestdienas, 14.marta, līdz trešdienai, 18.martam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Oskars Āboliņš Latvijas delegācijas sastāvā piedalās Apvienoto Nāciju Organizāciju rīkotajā  trešajā Pasaules katastrofu riska mazināšanas konferencē, kas norisinās Japānas pilsētā Sendai.

Konferencē akcentē moderno tehnoloģiju lomu katastrofu pārvaldīšanā

23.02.2015

Rīga, 2015. gada 23. februāris. – Sestdien, 21.februārī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), piedaloties Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO kopīgi ar Eiropas Forumu cilvēkiem ar invaliditāti rīkotajā konferencē „Informācijas tehnoloģijas – cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes uzlabošanai”, informēja par moderno tehnoloģiju lomu sekmīgā katastrofu pārvaldīšanā.

Eiropas Padomes darba grupas sanāksme civilās aizsardzības jomā

09.02.2015

Š.g. 6.februārī Briselē notika pirmā Latvijas Prezidentūras vadītā Eiropas Padomes darba grupa civilās aizsardzības jomā, kuru vadīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Civilās aizsardzības pārvaldes Civilās aizsardzības sistēmas darbības koordinēšanas nodaļas priekšnieks Ivars Nakurs, Eiropas lietu un starptautiskās sadarbības nodaļas vecākais speciālists Jevgenijs Golovčuks un Iekšlietu ministrijas Eiropas lietu nodaļas juriskonsulte Anete Valaine-Elsone.

Eksperti: Cilvēku ar invaliditāti situācijas uzlabošana katastrofās jāsāk ar domāšanas maiņu

13.01.2015

Otrdien, 13.janvārī, vienojoties par to, ka katastrofu pārvaldīšanā tikai daļēji tiek ņemtas vērā cilvēku ar invaliditāti vajadzības krīzes situācijās un ir nepieciešams strādāt pie risinājumiem situācijas uzlabošanai, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā noslēdzās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) rīkotais ekspertu darba seminārs. Seminārs bija viens no Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajiem pasākumiem.

Diskutēs par personu ar invaliditāti vajadzībām krīzes situācijās

09.01.2015

Pirmdien, 12.janvārī, plkst. 9.00-17.15 un otrdien, 13.janvārī, plkst. 10.00-13.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) rīkots ekspertu darba seminārs, kurā apzinās cilvēku ar invaliditāti vajadzības krīžu situācijās. Semināru atklās iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskisun labklājības ministrs Uldis Augulis.