Noslēdzas Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības projekts ekoloģiskā piesārņojuma likvidēšanāPrint

09.06.2014

Ceturtdien un piektdien, 29. un 30.maijā, Lietuvā, Kelmes pilsētā, notika Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Ekoloģisko avāriju seku likvidēšana un vides piesārņojuma mazināšana Lielupes baseina teritorijā” (Projekts)noslēguma konference, kuras ietvaros tika parakstīts sadarbības līgums starp Latvijas un Lietuvas glābšanas dienestiem, Šauļu, Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada pašvaldībām par savstarpējo sadarbību ekoloģisko avāriju seku likvidēšanā un piesārņojuma mazināšanā.

Projekta ietvaros tika izstrādāts kopīgs glābšanas darbu plāns ekoloģiskās katastrofas gadījumā, uzlabots iesaistīto operatīvo dienestu materiāli-tehniskais nodrošinājums, kā arī zināšanas un iemaņas ekoloģisko katastrofu novēršanā un seku likvidēšanā un izglītota sabiedrība par ekoloģijas problēmām Latvijas - Lietuvas pārrobežu reģionā. Lai uzlabotu iesaistīto pušu praktiskās iemaņas, Jelgavā notika praktiskās mācības.

Uzlabojot materiāli-tehnisko nodrošinājumu, VUGD projekta ietvaros iepirka operatīvā štāba automobili, 4x4 apvidus auto iedzīvotāju apziņošanai, konteineru ar aprīkojumu naftas produktu avāriju seku likvidēšanai, pneimatiskā aprīkojuma komplektu naftas produktu avāriju seku likvidēšanai, universālo iekrāvēju ar treileri un kuteri bonu izvietošanai uz ūdenstilpnes. Šī tehnika pēc iegādes atrodas VUGD Zemgales reģiona struktūrvienībās un tiek izmantota ekoloģisko avāriju seku likvidēšanas pasākumos.

Projekta mērķis ir sekmēt ekoloģisko katastrofu novēršanu un seku likvidēšanu, kā arī piesārņojuma mazināšanu Latvijas - Lietuvas pierobežas teritorijā.

Projektā kā partneri piedalās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Šauļu apgabala ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Paņevežas apgabala ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Jelgavas novada dome un Jelgavas pilsētas dome, kas ir projekta vadošais partneris.

Projekta kopējais finansējums: 1 150 511.00,- EUR (VUGD daļa 346 928.00,- EUR (līdzfinansējums 52 039.20,- EUR).