Gatavojas Latvijas-Lietuvas pārrobežu mācībāmPrint

21.08.2013

Piektdien, 16.augustā, Jelgavā, Lielupes upes akvatorijā tika rīkota sagatavošanās mācībām, kuras notiks no 12. līdz 13.septembrim Jelgavā. Darba apstākļos tika pārbaudīta projekta ietvaros iegādātā tehnika un aprīkojums, tajā skaitā, ekoloģisko avāriju seku likvidācijas konteiners ar aprīkojumu, alumīnija laiva ar 60Z motoru, Bobcat, kā arī dažādi pneimatiskie rīki. Tika pārrunāti mācību uzdevumi un veicamie pasākumi.

Visas bildes Fotogalerijā.

Mācībās piedalīsies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde, Lietuvas Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Šauļu un Paņevežas apriņķu ugunsdzēsēji, Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada pašvaldības, Šauļu pašvaldība un Jūras kara flotiles Krasta apsardzes dienests. Mācības norisināsies Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Ekoloģisko avāriju seku likvidēšana un vides piesārņojuma mazināšana Lielupes baseina teritorijā” ietvaros.

VUGD sadarbībā ar projekta partneriem no Lietuvas 2012. gada 16. aprīlī uzsāka projekta „Ekoloģisko avāriju seku likvidēšana un vides piesārņojuma mazināšana Lielupes baseina teritorijā” īstenošanu. Projekta mērķis ir ekoloģisko katastrofu novēršana un seku likvidēšana, kā arī piesārņojuma mazināšana Latvijas - Lietuvas pierobežas teritorijā. Projekta kopējais finansējums ir 1 150 511.00,- EUR (VUGD daļa 346 928.00,- EUR (līdzfinansējums 52 039.20,- EUR). Projekts tiek realizēts no 2012. gada 16. aprīļa līdz 2013. gada 15. decembrim.

Plašāk par projekta uzdevumiem VUGD mājaslapā:

http://vugd.gov.lv/lat/starptautiska_sadarbiba/es_fondu_projekti/latvijas___lietuvas_programma/4185-liquidation-of-ecological-catastrophes-and-pollution-in-the-territory-of-the-lielupe-river-basin