Izsludināts konkurss „Mans 112 logo”Print

10.02.2012

Latvijā tāpat kā lielākajā daļā Eiropas Savienības valstu ar dažādiem pasākumiem katru gadu 11.februārī tiek atzīmēta „112 diena", jo šis datums veido vienoto ārkārtējo notikumu numuru „112”.Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) šogad izsludina konkursu „Mans 112 logo”, kas norisināsies no 11. – 25. februārim. Kaut arī vienoto bezmaksas ārkārtējo notikumu tālruņa numuru „112” Eiropas Savienībā ieviesa jau 1991.gadā, bet Latvijā tas darbojas kopš 1997.gada, ne visi eiropieši un tajā skaitā Latvijas iedzīvotāji ir informēti par šo pakalpojumu. ES savienības valstīs veiktais pētījums liecina, ka tikai trešā daļa iedzīvotāju zina šo numuru.

Konkursa mērķis ir atgādināt par šī tālruņa numura nozīmi cilvēku drošībai, kā arī izveidot vienotā ārkārtējo notikumu tālruņa numura 112 logotipu, kuru pēc tam varētu izmantot, popularizējot šo numuru.

Konkursā „Mans 112 logo” iespējamspiedalīties visiem, kuri reģistrējušies sociālo mediju vietnē „Twitter” vai izmanto e-pastu. Dalība konkursā iespējama divos veidos: pievienojot savā „Twitter” ziņā izveidoto attēlu ar logo un tekstu „#112” vai nosūtot logo uz e-pastu vugd.gov.lvprese. Iesūtītos darbus izvērtēs VUGD žūrija.  Būtiskākie vērtēšanas kritēriji ir:

-         radošums (atšķirība no citiem logo, krāsu un formu saskaņa),

-         atbilstība Latvijas vienotā ārkārtējo notikumu tālruņa numura 112 būtībai

-         funkcionalitāte pielietojumā.

Darbs var būt izstrādāts datorgrafikā vai kādā no zīmēšanas/gleznošanas tehnikām, vai apvienojot dažādas tehnikas.

Konkursa pieci finālisti saņems balvu - iespēju ar trīs draugiem bez maksas apmeklēt Latvijas Ugunsdzēsības muzeju un doties aizraujošā ekskursijā uz ugunsdzēsēju depo. Ja kāds no darbiem turpmāk tiks izmantots kā 112 logo, tā autoru gaida īpaša pārsteiguma balva.

Vairāk informācijas mājas lapas sadaļā Aktualitātes/Konkursa Mans 112 logo nolikums.

Aizvadītajā gadā, atsaucoties uz VUGD aicinājumu un rūpējoties par savu klientu drošību, mobilo tālruņu operatori LMT un Tele2 visiem saviem klientiem uz mobilajiem tālruņiem nosūtīja īsziņas ar atgādinājumu, ka gadījumos, ja cilvēkam ir nepieciešama operatīvo dienestu – ugunsdzēsēju glābēju, policijas vai mediķu palīdzība, jāzvana uz numuru „112”. Savukārt mobilā operatora Bites klienti tika informēti viņu mājas lapā.