Brīvdienās ugunsgrēkos cieta četri cilvēkiPrint

25.05.2020

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 23. maija plkst. 6.30 līdz 25. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 114 izsaukumus – 60 uz ugunsgrēku, tai skaitā sešu kūlas un astoņu meža ugunsgrēku dzēšanu, 39 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 21.49 VUGD steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur divstāvu dzīvojamā mājā pirmā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 2m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa tika izglābts cilvēks, kurš bija cietis, un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 22.39 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 10.11 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Salaspilī, kur ar atklātu liesmu dega vienstāva dzīvojamā māja 150m2 platībā. Notikuma vietā cieta divi cilvēki, no kuriem viens bija ugunsdzēsējs glābējs. Abi cietušie tika nodoti NMPD mediķiem. Ugunsdzēsējs glābējs pēc NMPD mediķu palīdzības saņemšanas darbu notikuma vietā turpināja. Plkst. 13.30 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 09.57 VUGD saņēma informāciju, ka Daugavpilī daudzstāvu dzīvojamā mājā no dzīvokļa nāk dūmi. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka piecstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī deg dīvāns, siena un televizors 15m2 platībā. No ēkas tika evakuēti 10 cilvēki. Notikumā cietušo nav. Plkst. 11.05 ugunsgrēks tika likvidēts un iedzīvotāji varēja atgriezties mājokļos.

Dzīvoklī, kurā notika ugunsnelaime, dūmu detektors nebija uzstādīts. VUGD atgādina, ka no šā gada 1.janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu! Dūmu detektors ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

Sestdien plkst. 17.23 tika saņemts izsaukums Engures novadā, kur dega vienstāva ražošanas ēka pilnā 400m2 platībā. Plks.18.45 ugunsgrēka izplatīšanos izdevās ierobežot, nosargājot blakus esošo ēku, un plkst. 20.30 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts. Notikuma vietā strādāja 15 VUGD ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Smārdes un Lapmežciema brīvprātīgie ugunsdzēsēji.

Plkst. 12.48 VUGD saņēma izsaukumu uz Rēzeknes novadu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāva dzīvojamā māja pilnā 80m2 platībā, turklāt ēkai jau bija iebrucis jumts. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies cilvēks, kurš bija cietis, un tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 16.01 ugunsgrēks tika likvidēts.