17.maijs – Ugunsdzēsēju un glābēju dienaPrint

15.05.2020

Šo svētdien, 17.maijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atzīmēs Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, kā arī Ugunsdzēsībai Latvijā 155.gadadienu. Šogad, ņemot vērā ārkārtējo situāciju, dienests nerīkos tradicionālo Atvērto durvju dienu un plašus svinīgos apbalvošanas pasākumus, bet svinēs svētkus citādāk.

VUGD priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš: “Apsveicu visus topošos, esošos un bijušos ugunsdzēsējus glābējus, brīvprātīgos ugunsdzēsējus, iestāžu, organizāciju, komercsabiedrību un pašvaldību izveidoto ugunsdzēsības dienestu darbiniekus! Sveiciens ikvienam, kurš sirdī jūtas piederīgs ugunsdzēsēju glābēju profesijai. Novēlu nezaudēt degsmi un palikt sava aicinājuma patriotiem!”

Ņemot vērā ārkārtējo situāciju, šogad plašas svētku svinības dienests nerīko. Svinības notiks citādāk! Apsveiksim kolēģus attālināti. Pasniegsim apbalvojumus šaurākā lokā, godinot nodarbinātos, kuri snieguši ieguldījumu VUGD attīstībā, izrādījuši drosmi, priekšzīmīgi pildījuši dienesta pienākumus un sasnieguši teicamus darba rezultātus. Kopumā VUGD nodarbinātajiem tiks pasniegti vairāk nekā 300 Iekšlietu ministrijas un VUGD apbalvojumi.

Rūpējoties par drošību, šogad nenotiks arī VUGD Atvērto durvju diena, kas tradicionāli ir neatņemama svētku sastāvdaļa. Gaidīsim nākamo gadu, kad atkal varēsim tikties VUGD Atvērto durvju dienā un svinēt svētkus visi kopā klātienē!