Naktī uz svētdienu ugunsgrēkā Ogres novadā cieta cilvēks Print

03.12.2018

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 1.decembra plkst. 6.30 līdz 3.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 69 izsaukumus, no kuriem 31 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, 27 uz glābšanas darbiem, bet 11 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Sestdien plkst. 9.40 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ropažu ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklis 60m2 platībā un starpstāvu pārsegums 10m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās saviem spēkiem no ēkas evakuējas pieci cilvēki. Plkst. 15.08 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Naktī uz svētdienu plkst. 2.25 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Ogres novadu, kur ugunsgrēks bija izcēlies vienstāvu nojumē. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg nojume un zem tās esošā malka un saimniecības telpa 25m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 5.09 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sodrēji piecu ēku dūmvados, meža zemsedze, koka paletes, durvju aile, elektrības vadi, sadzīves mantas, piecas vieglās automašīnas, trīs garāžas, dārza māja, pirts, divi šķūņi, dzīvojamā māja un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Sestdien ugunsdzēsēji glābēji Dārza ielā Saldū no ūdenstilpes izcēla noslīkušu cilvēku, kuru nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Palīdzot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušam dzīvniekam, sestdien ugunsdzēsēji glābēji Ūnijas ielā Rīgā atbrīvoja ventilācijas šahtā iesprūdušu putnu.