Baltijas jūras valstu padomes seminārs par CBRNE jautājumiemPrint

No 8. līdz 9.oktobrim Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Latvijas prezidentūras Baltijas jūras valstu padomē (BJVP) organizēja eksperta līmeņa semināru par ķīmisko, bioloģisko, radioaktīvo un sprāgstvielu (CBRNE) saistīto negadījumu pārvaldīšanu un atbildīgo institūciju kapacitātes stiprināšanu Baltijas jūras reģionā.

Semināra mērķis bija apzināt esošo pieredzi Baltijas jūras valstu starpā par dažādām CBRNE saistītām aktivitātēm, iniciatīvām un projektiem, veicināt pieredzes un zināšanu apmaiņu, kā arī, ne tikai identificēt iespējamos spēju trūkumus un nepilnības, bet arī apzināt potenciālās finansēšanas iespējas, lai nākotnē veicinātu sadarbību Baltijas jūras valstu starpā. Seminārā piedalījās eksperti no Baltijas jūras reģiona valstīm – Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas, Latvijas, Igaunijas, Vācijas,  Polijas, kā arī pārstāve no Eiropas Komisijas. Seminārs tika organizēts sadarbībā ar BJVP sekretariātu un Zviedrijas institūciju pārstāvjiem.

Semināru atklāja VUGD priekšnieka vietnieks ģenerālis Kristaps Eklons, bet ar prezentācijām uzstājās pārstāvji no vairākām Latvijas institūcijām – Valsts vides dienesta, Radiācijas drošības centra, Latvijas universitātes Ķīmiskās fizikas institūta, Slimību profilakses un kontroles centra, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, VSIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs”.