Biežāk uzdotie jautājumi

Kā nosūtīt iesniegumu VUGD?

Lai saņemtu, piemēram, aktu par ugunsgrēku, atzinumu par būvobjekta atbilstību ugunsdrošības prasībām vai telpu atbilstību ugunsdrošības prasībām, kā arī, lai iesniegtu sūdzību par iespējamiem ugunsdrošības noteikumu pārkāpumiem, Jums ir jāsūta iesniegums Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam. Kontakti pieejami šeit: https://vugd.gov.lv/lat/Kontakti/talrunu_saraksts/ .

Par ugunsdzēsības aparātiem

2016.gadā, kad stājās spēkā esošā Ugunsdrošības noteikumu redakcija, noteikumos tika paredzēts pielāgošanās laiks līdz 2020.gada 1.janvārim, kad viendzīvokļa objektu jānodrošināšana ar ugunsdzēsības aparātu no ieteikuma par to, kā parūpēties par ugunsdrošību mājoklī, kļūs par obligātu prasību.

Par iršiem

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) jebkuru saņemto informāciju, kas saistīta ar iršiem, rūpīgi izvērtē. Ja ir tiešs apdraudējums cilvēkam, VUGD reaģē un cenšas atrisināt radušos situāciju.

Par ceļu satiksmes negadījumiem, kuros notriekts dzīvnieks

Kāda ir VUGD rīcība, kad uz 112 piezvana autovadītājs, kurš notriecis stirnu? Kad tiek saņemts zvans par bojāgājušu vai ievainotu medījamo dzīvnieku, tiek noskaidroti notikuma apstākļi: - Vai sadursmes rezultātā ir cietuši cilvēki, vai notikuma vietā ir nepieciešama VUGD palīdzība. Meža dzīvnieka un automašīnas sadursmes rezultātā var gadīties, ka cilvēki nespēj izkļūt no avarējušās automašīnas, jo sadursmes rezultātā autovadītājs var zaudēt kontroli pār automašīnu un iebraukt, piemēram, grāvī vai kokā. Mēdz būt tādi gadījumi,kuros dzīvnieks atrodas zem automašīnas un bez speciāla aprīkojuma nav iespējams to atbrīvot. Ja notikuma vietā VUGD palīdzība nav nepieciešama, šis zvans tiek nodots Valsts policijai, jo ceļu satiksmes negadījumu apstākļu noskaidrošana ir viņu kompetencē. Nepieciešamības gadījumā informācija par notriektu meža dzīvnieku tiek nodota arī attiecīgajām pašvaldības institūcijām un Valsts mežu dienestam. Vai ir kas tāds, ko autovadītāji noteikti nedrīkst darīt? - Noteikti nedrīkst atstāt šādus gadījumus bez uzmanības. Ja šāds gadījums ir noticis, tad noteikti par to ir jāpaziņo, zvanot uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 vai uz Valsts policijas numuru 110.

Par 112 darbību

Vai zvans uz 112 ir par maksu? Nē, zvans uz Eiropas vienoto ārkārtas izsaukuma tālruni 112 ir bez maksas no jebkura telefona - mobilā, mājas vai taksofona. Vai pa tālruni 112 var izsaukt Latvenergo avārijas brigādi? Ja mājsaimniecībā radušies elektropadeves traucējumi, bojājumi jāpiesaka zvanot uz AS “Sadales tīkls” diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404!  Tomēr, ja redzat dzirksteļojošus vai pārrautus vadus, bojātus elektropārvades līniju  balstus – zvaniet 112. Vai pa tālruni 112 var piezvanīt, ja beidzies kredīts? Jā, pat, ja beidzies kredīts, uz vienoto ārkārtas izsaukuma tālruni 112 jūs varēsiet piezvanīt. Vai katrā pilsētā ir 112 dienests? Kāpēc vienmēr jautā, kurā pilsētā es atrodos? Nē, vienotā ārkārtas izsaukuma tālruņa 112 zvanu saņemšana ir organizēta piecos reģionālajos centros - Rīgā, Valmierā, Jelgavā, Liepājā, Daugavpilī. Zvans dažādu iemeslu dēļ var nonākt kaimiņu reģionā, tādēļ, lai nekļūdīgi noteiktu pilsētu vai pagastu, kur nepieciešama palīdzība, dispečers vienmēr precizē zvanītāja atrašanās vietu.