VIII pasaules čempionāts ugunsdzēsības sportā jauniešiem un IV pasaules čempionāts ugunsdzēsības sportā jaunietēmPrint

05.10.2018

2018. gadā no 24. līdz 30. septembrim Bulgārijā, Varnā notika VIII pasaules čempionāts ugunsdzēsības sportā jauniešiem un IV pasaules čempionāts ugunsdzēsības sportā jaunietēm. Jauniešu konkurencē piedalījās astoņas komandas. Meiteņu konkurencē piedalījās septiņas komandas.

Individuāli jauniešu konkurencē 4.vietu 100 m šķēršļu joslas pārvarēšanā jaunākajā grupā ar rezultātu 17,13 izcīnīja Patriks Danenbergs-Dambergs (jauns Latvijas rekords), bet  Daniels Gruntiņš izcīnīja 10.vietu, abi no Alsungas. Vidēja grupā 8.vietu izcīnīja Roberts Špiguns (Kuldīga) un vecākajā grupā 6.vietu ar rezultātu 16,67 izcīnīja Alvis Siliņš no Alsungas (jauns Latvijas rekords). Disciplīnā “Izvēršanās no motorsūkņa” Latvijas jauniešu komanda izcīnīja  4.vietu. Kopvērtējumā Latvijas jauniešu komandai 5.vieta.

Individuāli meiteņu konkurencē 9.vietu jaunākajā  grupā āķkāpnēs izcīnīja Sofija Fedoroviča (Rīga) un 10.vietu Viktorija Botoša (Rīga). Vidējā grupā 10.vietu ar rezultātu 8,33 izcīnīja Viktorija Leimane (Rīga) – jauns Latvijas rekords. Vecākajā grupā 10.vietu izcīnīja Sabīne Kapture (Naukšēni).

100 m šķēršļu joslas pārvarēšanā vidējā  grupa ar rezultātu 18,69 8.vietu izcīnīja Viktorija Leimane – jauns Latvijas rekords un 10.vietu izcīnīja Nikola Vederņikova, abas no Rīgas. Disciplīnā “Ugunsdzēsības stafete” Latvijai 5.vieta un disciplīnā  “Izvēršanās no motorsūkņa” Latvijas meteņu komanda izcīnīja 5.vietu, uzstādot jaunu Latvijas rekordu. Kopvērtējumā Latvijas meiteņu komandai 5.vieta, Igaunijas meitēniem – 6.vieta.

Treneri – Aleksandrs Kļitončiks (Rīga), Vikentijs Rozgaļs (Alsunga), Juris Špiguns (Kuldīga) un Linda Čakure (Naukšēni).