Ugunsdrošība

Stāsies spēkā “Ugunsdrošības noteikumu” prasības, kurām bija paredzēts pārejas laiks līdz šā gada 1.septembrim

Ministru kabineta 2016.gada 19.aprīļa noteikumi Nr.238 “Ugunsdrošības noteikumi” (Ugunsdrošības noteikumi) stājās spēkā 2016. gada 1. septembrī. Atsevišķām Ugunsdrošības noteikumu prasībām tika paredzēts citādāks spēkā stāšanās laiks, proti, 2017.gada 1.septembris. Tas tika darīts ar mērķi, lai sabiedrība varētu savlaicīgi sagatavoties jaunajām ugunsdrošības prasībām un nodrošināt to īstenošanu. Informējam, ka šā gada 1.septembrī stāsies spēkā Ugunsdrošības noteikumu 58., 354. un 514. punkta prasības . 

Informācija par sertificētiem ugunsdzēsības aparātu apkopes punktiem

SIA "Bureau Veritas Latvia" ir LATAK apstiprinātas tiesības veikt sertifikāciju - LVS 402:2014 (Ugundzēsības aparātu apkopes punkti. Vispārējās prasības) . Bureau Veritas Latvia Tālrunis: 67323246 http://www.bureauveritas.lv/   No 2016.gada 1.jūlija SIA “SERTEKS” Sertificēšanas institūcija ir ieguvusi Latvijas Nacionālās akreditācijas biroja akreditāciju un ir kompetenta veikt produktu sertifikāciju atbilstoši LVS ISO/IEC 17065:2013 standarta prasībām nereglamentētajā sfērā: ugunsdzēsības aparātu apkopes punkti. SIA “SERTEKS Mob.: 20381021 http://www.serteks.lv/

Ugunsdrošība uzņēmumā

Atkarībā no Jūsu uzņēmuma veida ir nepieciešams izvēlēties atbilstošus uguns aizsardzības līdzekļus un sistēmas. Atcerieties, ka, atbilstoši darbinieku skaitam Jūsu uzņēmumā, jums ir nepieciešams izstrādāt ugunsdrošības instrukciju, evakuācijas plānu un instruēt savus darbiniekus.

Drošs mājoklis

Interaktīva pastaiga pa drošu mājokli.

Par dūmu detektoriem

Ugunsgrēka autonomie detektori No 2020.gada 1.janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem. No 2008.gada 1.marta Latvijā jaunuzbūvētās, rekonstruētās un renovētās dzīvojamās ēkās obligāti dzīvokļus jāaprīko ar ugunsgrēka autonomiem detektoriem. Ugunsgrēka autonomo detektoru pielietošana, kā rāda pasaules pieredze, ir efektīvs risinājums, lai pasargātu mājokļa iemītnieku dzīvības no pēkšņa ugunsgrēka briesmām, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD)  aicina iedzīvotājus arī iepriekš būvētās ēkās savai  drošības nodrošināšanai iegādāties un uzstādīt ugunsgrēku autonomos detektorus.

Par ugunsdzēsības aparātiem

Ugunsdzēsības līdzekļi mājoklim Ieskats izplatītāko ugunsdzēsības aparātu pozitīvajās un negatīvajās īpašībās

Kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā

Nekrītiet panikā, jo objektīvs situācijas novērtējums un pareizas rīcības izvēle palielina Jūsu iespējas izglābties. Ja pamostaties un konstatējat, ka izcēlies ugunsgrēks, pārvelieties pāri gultas malai un rāpojiet uz durvju pusi. Turoties tuvāk grīdai Jums iespējams paglābties no bojāejas. Rāpojiet uz istabas durvju pusi. Mēģiniet uztaustīt durvis ar roku. Necentieties paņemt kādas drēbes vai vērtslietas.

Kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā tirdzniecības centrā, teātrī, kinoteātrī, diskotēkā, klubā

Ugunsgrēka vai evakuācijas izziņošanas gadījumā, neradot paniku, dodieties uz tuvāko evakuācijas izeju. Vienmēr izmantojiet tikai kāpnes. Nekādā gadījumā neizmantojiet liftu . Lifts var apstāties stāvā, kurā izcēlies ugunsgrēks. Lifta šahta var būt stipri piedūmota.

Rīcība ugunsgrēka gadījumā skolā vai pirmsskolas izglītības iestādē

Katra izglītības iestādē ne retāk kā reizi gadā organizē praktiskās nodarbības saskaņā ar ugunsdrošības instrukcijas sadaļu "Rīcība ugunsgrēka gadījumā". Ugunsgrēka gadījumā, pirmkārt , izsauciet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu.

Kā rīkoties meža ugunsgrēka gadījumā

Ja mežu ugunsgrēks izcēlies ugunskura kurināšanas rezultātā, uzreiz mēģiniet to nodzēst , sitot liesmas ar zariem, segu vai kādu citu pieejamu priekšmetu. Uguns jādzēš slīpiem sitieniem izdegušā laukuma virzienā.