Aizvadītajā diennaktī Bauskas novadā un Aizkrauklē dzēsti paaugstinātas bīstamības ugunsgrēki Print

03.07.2018

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 2.jūlija plkst. 6.30 līdz 3.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 41 izsaukumu – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu un 17 uz glābšanas darbiem, bet deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Plkst. 19.17 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Bauskas novada Īslīces pagastu, kur bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg vienstāvu ēkas un trīs automašīnas 300m2 platībā. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts plkst. 21.46.

Plkst. 2.00 tika saņemts izsaukums uz Lāčplēša ielu Aizkrauklē, kur ugunsgrēks bija izcēlies neapsaimniekotā ēkā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg divstāvu neapsaimniekotas ēkas otrā stāva telpas un jumts 800m2 platībā. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks lokalizēts plkst. 5.17 un šobrīd turpinās tā dzēšanas darbi.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, elektrolīnijas balsts, dīvāns un siena, dēļi un sienas apšuvums, vieglā automašīna, neapsaimniekotas ēkas grīdas pārsegums, pirts, un četros gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Palīdzot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem dzīvniekiem, vakar ugunsdzēsēji glābēji Kuršu ielā Liepājā no divstāvu šķūņa jumta nocēla kaķi, Krāslavas novada Indras pagastā izcēla akā iekrituši pīli un palaida brīvībā, Sporta ielā Ventspilī no skeitparka rampas bedres izcēla kaijas mazuli, kurš saviem spēkiem nespēja no tās tikt laukā, bet Citadeles ielā Rīgā glābēji atbrīvoja vieglās automašīnas motora pārsegumā iesprūdušu kaķi.