Ceturtdien VUGD piedalīsies SIA “PARS Termināls” rīkotajās mācībāsPrint

14.06.2018

Šodien, 14.jūnijā, plkst. 10.30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) piedalīsies SIA “PARS Termināls” rīkotajās vietējā līmeņa praktiskajās civilās aizsardzības mācībās Tvaika ielā 7a, Rīgā.

Mācībās tiks inscenēta situācija, ka tehnoloģiskajā procesā, veicot degvielas pārliešanas darbus no cisternas uz rezervuāru, notikusi degvielas noplūde. Pēc neilga brīža konstatēta noplūdušās degvielas aizdegšanās un konstatēts, ka ugunsgrēkā cietis viens cilvēks.

Mācībās piedalīsies amatpersonas un nodarbinātie no VUGD, Valsts vides dienesta, Rīgas brīvostas pārvaldes, Rīgas pašvaldības policijas, Valsts policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta. Mācību mērķis ir pārbaudīt civilās aizsardzības plānā noteikto kārtību, kā arī pārbaudīt sadarbību starp iesaistītajām institūcijām.

Mācību ietvaros operatīvie transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem, tāpēc aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot uz ielām pārvietojoties operatīvo tehniku ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem, un redzot dūmus, jo mācību ietvaros tiks izmantoti avārijas bīstamo faktoru imitācijas līdzekļi jeb dūmu sveces. Mācību organizatori jau iepriekš atvainojas iedzīvotājiem par mācību laikā radītajām neērtībām – ceļu satiksmes pārvirzīšanu ārpus iespējamās riska zonas, atsevišķu ceļa posmu slēgšanu uzņēmuma tuvumā, kā arī operatīvo transportlīdzekļu un sirēnu radītajiem skaņas signāliem.