Vakar ugunsgrēkā Rīgā cieta cilvēksPrint

11.04.2018

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 10.aprīļa plkst. 6.30 līdz 11.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 68 izsaukumus – 43 uz ugunsgrēku dzēšanu un 19 uz glābšanas darbu veikšanu, bet seši izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 22.28 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Dzeņu ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies deviņstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka mājas otrajā stāvā ar atklātu liesmu deg lifts un lifta šahta 8m2 platībā. No piedūmotās mājas ceturtā stāva ugunsdzēsēji glābēji evakuēja vienu cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 23.59 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, mežs, sodrēji un tauki ventilācijas šahtā, vieglā automašīna, dzīvojamās mājas ārsiena un jumts, pirts, divas dzīvojamās mājas, sodrēji trīs ēku dūmvados un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Aizvadītajā diennaktī reģistrēti 28 kūlas ugunsgrēki, ar kopējo degšanas platību vairāk nekā 10 hektāri. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija izcēlušies Kandavas novada Cēres pagastā un Lielajā ielā Tukumā, kur katrā no notikuma vietām, pērnā zāle dega 3 hektāru platībā.  

Vakar Daugavpils novada Ambeļu pagastā no dīķa tika izcelts noslīcis cilvēks, kurš nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, vakar Druvas ielā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja kaķi, kas iestrēdzis starp šķūņa un jumta konstrukcijām, bet Sarkandaugavas ielā Rīgā atbrīvoja kaķi, kas iestrēdzis vieglās automašīnas motortelpā.