Vakar ugunsgrēkā Rīgā cieta cilvēksPrint

05.12.2017

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 4.decembra plkst. 6.30 līdz 5.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 33 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu un 14 uz glābšanas darbiem, bet četri no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Vakar plkst. 11.15 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Krišjāņa Valdemāra ielu Rīgā, kur divpadsmit stāvu mājas noticis īssavienojums lifta elektromotorā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka vienam no lifta motoriem bija radies īssavienojums ar degšanu 0,01m2 platībā, kā rezultātā no motora izdalījās dūmi. Starp septīto un astoto stāvu liftā bija iestrēdzis cilvēks, kuru ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja. Plkst. 12.46 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 14.08 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Biķernieku ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka vienstāvu dzīvojamai mājās deg virtuves sienas 20m2 platībā un jumta pārsegums 10m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies cilvēks, kurš atradās pagalmā un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Līdztekus no piedūmotās ēkas tika izglābts kucēns. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 17.35.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, papīri, sadzīves mantas, elektrības sadales skapis, biotualete, divas vieglās automašīnas, starpsiena un mēbeles, siena pie krāsns, siltumnīca un malka, pirts un sodrēji divu ēku dūmvados.  

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, vakar ugunsdzēsēji glābēji Upmalas ielā Jūrmalā no koka nocēla kaķi.