Sestdien ugunsgrēkā Liepājā gāja bojā viens cilvēksPrint

21.11.2017

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 18.novembra plkst. 6.30 līdz 21.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma (VUGD) 140 izsaukumus, no kuriem 58 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 57 uz glābšanas darbiem, bet 25 izsaukumi bija maldinājumi. 

Sestdien plkst. 13.15 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Atmodas bulvāri Liepājā, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka no ēkas pirmā stāva loga nāk liesmas. Ugunsdzēsēji glābēji ar glābšanas maskas palīdzību izglāba vienu cilvēku, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem, bet pieci cilvēki bija evakuējušies saviem spēkiem pirms VUGD ierašanās. Līdztekus ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas iznesa vēl vienu cilvēku, kuram NMPD mediķi konstatēja nāvi. Plkst. 15.20 ugunsgrēks tika likvidēts un tajā ēkas pirmā stāva dzīvoklī dega mēbeles 10m2 platībā.

Plkst. 20.28 tika saņemts izsaukums uz Laipu ielu Talsos, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju, vienstāvu ēkā bija aizdegušies aizkari. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka no vienstāvu ēkas loga redzamas liesmas. Sadarbojoties ar pašvaldības policiju, ugunsdzēsēji glābēji caur logu izglāba vienu cilvēku, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Visticamāk, ka tieši no bez uzraudzības atstātas sveces izcēlās šis ugunsgrēks, kurā 10m2 platībā dega sadzīves priekšmeti.

Naktī uz svētdienu plkst. 23.29 VUGD saņēma izsaukumu uz Inčukalna novada Inčukalna pagastu, kur no divstāvu dzīvojamās mājas bija redzami dūmi. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka ēkas pirmajā stāvā bija degusi virtuve un ledusskapis 12m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās iedzīvotāji saviem spēkiem likvidēja ugunsgrēku, bet tajā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem.

Naktī uz pirmdienu plkst. 00.59 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Dzelzavas ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies vienpadsmit stāvu mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg ēkas otrā stāva dzīvoklis 20m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas piedūmotā otrā stāva izglāba 10 cilvēkus, savukārt 20 cilvēki no citiem stāviem evakuējās ar Valsts policijas darbinieku palīdzību. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 2.40.

Plkst. 4.13 tika saņemts izsaukums uz Pīpeņu ielu Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā bija jūtami dūmi. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka ēkas pirmā stāva palīgtelpas konteinerī deg atkritumi 5m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotajās ēkas evakuēja 15 cilvēkus. Plkst. 5.10 ugunsgrēks tika likvidēts.

Pirmdien plkst. 17.15 VUGD saņēma izsaukumu uz Ziemeļu ielu Saldū, kur divstāvu dzīvojamā mājā bija izveidojies piedūmojums. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas rezultātā ir izveidojies sadūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas evakuēja četrus cilvēkus un izvēdināja telpas.

Līdztekus aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, svece, papīri, dūmu svece, lāpa, paklājs, elektrības skaitītājs, sadzīves priekšmeti, elektriskais sildītājs, mēbeles, trīs vieglās automašīnas, ēkas grīda un sienas, pirts, dārza māja, trīs saimniecības ēkas, trīs šķūņi, trīs dzīvojamās mājas, sodrēji trīs ēku dūmvados un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Svētdien glābēji palīdzība bija nepieciešama vairākiem cilvēkiem, kuri bija apmaldījušies mežā – Valkas novada Vijciema pagastā mežā bija apmaldījušies divi cilvēki, savukārt Ropažu novada Zaķumuižā viens cilvēks. Abos gadījumos ugunsdzēsēji glābēji uzturot saziņu ar cilvēkiem pa telefonu un izmantojot skaņu signālu norādīja cilvēkiem pareizo izeju no meža.

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, glābēji brīvdienās Liepājā atbrīvoja starp loga rāmi un vērtni iesprūdušu kaķi, Ogres novadā atbrīvoja ūdens tvertnē iesprūdušu kaķi, bet Daugavpilī no koka nocēla kaķi, kurš saviem spēkiem nespēja tikt lejā.