Uzņēmumā AS "Conexus Baltic Grid" notiks civilās aizsardzības mācībasPrint

14.11.2017

Šodien, 14.novembrī, plkst. 10.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) piedalīsies AS "Conexus Baltic Grid"rīkotajās vietējā līmeņa kompleksajās civilās aizsardzības mācībās Inčukalna pazemes gāzes krātuves teritorijā, Krimuldas novada, Krimuldas pagasta, Raganā.

Mācībās tiks inscenēta situācija, ka dabasgāzes noplūdes rezultātā, Inčukalna pazemes gāzes krātuves gāzes sagatavošanas punktā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks un ir izveidojies liels piedūmojums.

Praktisko mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot izveidoto kārtību un pasākumus rūpnieciskās avārijas draudu gadījumā, kas noteikti AS „Conexus Baltic Grid” Inčukalna pazemes gāzes krātuves civilās aizsardzības plānā un ārpusobjekta civilās aizsardzības plānā.

Mācībās piedalīsies amatpersonas un nodarbinātie no AS „Conexus Baltic Grid” Inčukalna pazemes gāzes krātuves, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts policijas, Valsts vides dienesta, Krimuldas novada pašvaldības policijas un Krimuldas novada pašvaldības.

Mācību ietvaros operatīvie transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem un tiks iedarbināta objekta trauksmes sirēna, kā arī tiks imitēts sadūmojums. Inčukalna pazemes gāzes krātuves teritorijā iespējami satiksmes ierobežojumi, jo mācību laikā tiks bloķēta piekļuve objektam, evakuēti cilvēki un notikuma vietā pulcēsies vairāki operatīvie transportlīdzekļi.

VUGD aicina iedzīvotājus neuztraukties, redzot uz ielām pārvietojoties operatīvo tehniku ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem. VUGD jau iepriekš atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un par to, ja kādam šīs mācības radīs nepamatotu uztraukumu.