Rītdien notiks ārkārtas Krīzes vadības padomes sēdePrint

13.11.2017

Rītdien, 14.novembrī, plkst. 11.00 Ministru prezidents Māris Kučinskis  sasauc ārkārtas Krīzes vadības padomes (KVP) sēdi, lai izskatītu vairāku novadu domju un biedrības “Zemnieku saeima” lūgumus izsludināt ārkārtējo situāciju lauksaimniecībā vairāku novadu administratīvajās teritorijās.

KVP sēdē paredzēts izskatīt informāciju par Smiltenes, Kokneses, Pļaviņu, Viesītes, Jaunjelgavas, Apes, Neretas, Aizputes, Ventspils, Vecumnieku un  Alojas novadu domju, kā arī biedrības “Zemnieku saeima” lūgumiem Ministru kabinetam izsludināt ārkārtējo situāciju lauksaimniecībā to administratīvajās teritorijās. Uz sēdi uzaicināts arī zemkopības ministrs J.Dūklavs.

Krīzes vadības padome ir koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir nodrošināt valsts un pašvaldību institūciju saskaņotu rīcību, veicot valsts apdraudējuma preventīvos un pārvarēšanas pasākumus, kā arī tā radīto seku likvidēšanas pasākumus. Krīzes vadības padomi vada Ministru prezidents. Krīzes vadības padomes locekļi ir aizsardzības, ārlietu, ekonomikas, finanšu, iekšlietu, tieslietu, veselības, satiksmes un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri. Krīzes vadības padomei ir tiesības uzaicināt uz padomes sēdēm valsts, pašvaldību un citu institūciju amatpersonas vai ekspertus.