Brīvdienās ugunsgrēkos gāja bojā divi cilvēkiPrint

13.11.2017

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 11.novembra plkst. 6.30 līdz 14.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 101 izsaukumu – 35 uz ugunsgrēku dzēšanu, 53 uz glābšanas darbiem, bet 13 no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Sestdien plkst. 19.04 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Alunāna ielu Kuldīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā caur jumta spraugām bija redzamas liesmas un ēkā izveidojies stiprs piedūmojums. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās deviņi cilvēki, bet, ugunsdzēsējiem glābējiem pārmeklējot piedūmotās telpas, tika atrasts bojāgājis cilvēks. Plkst. 22.44 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks likvidēts un tajā 58m2 platībā dega otrā stāva dzīvoklis un bēniņi.

Sestdien plkst. 19.29 VUGD saņēma izsaukumu uz Graudu ielu Carnikavā, kur dega dārza māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka 20m2 platībā deg dārza māja. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 21.09 ugunsgrēks tika likvidēts un ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām nosargāt blakus esošās mājas un gāzes vadu.

Naktī uz svētdienu plkst. 00.47 tika saņemts izsaukums uz Spodrības ielu Dobelē, kur ugunsgrēks bija izcēlies graudu uzkrāšanas tornī. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka lopbarības ražotnē deg zāles granulas divos bunkuros, katrā no bunkuriem degšana notika 150m2 platībā. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks lokalizēts svētdien plkst. 17.20 un patlaban turpinās tā dzēšanas darbi – notiek granulu izvešana un gruzdošo vietu dzēšana.

Svētdien plkst. 18.07 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Madonas novada Ošupes pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies vienstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka koka vienstāvu dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu 140m2 platībā. Veicot ugunsgrēka dzēšanas darbus, ugunsdzēsēji glābēji ēkā atrada bojāgājušu cilvēku. Plkst. 23.29 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, malka, koka paletes, loga aile, elektrības vadi, četras vieglās automašīnas, auto treilers, traktors, starpstāvu pārsegums, grīda, istaba, divas pirtis, šķūnis, kokapstrādes cehs, neapsaimniekota ferma, sodrēji trīs ēku dūmvados un četros gadījumos dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, sestdien ugunsdzēsēji glābēji Ilūkstes novada Šēderes pagastā no apmēram trīs metru dziļas akas izcēla kaķi un palaida brīvībā.