Preses konferencē atgādinās par pareizu rīcību pēc ceļu satiksmes negadījumiemPrint

08.11.2017

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) kopā ar Valsts policiju (VP) un Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) trešdien, 8.novembrī, plkst. 11.00, Krustpils ielā 10, Rīgā, rīkos preses konferenci, lai iedzīvotājiem atgādinātu par pareizu rīcību pēc ceļu satiksmes negadījumiem un ugunsdzēsības aparāta automašīnās nepieciešamību un nozīmību, kā arī preses konferences laikā tiks demonstrēta pareiza rīcība, kas jādara, ja iedzīvotāji pamana, ka ir aizdegusies automašīna.

Preses konferencē VUGD priekšnieks pulkvedis Oskars Āboliņš informēs par VUGD glābšanas darbu statistiku ceļu satiksmes negadījumos un šā brīža tendenci iedzīvotāju zvanīšanā uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, VP Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšniece Vineta Mistre klātesošajiem pastāstīs par ceļu satiksmes drošību un ceļu satiksmes negadījumu statistiku, savukārt CSDD valdes loceklis Jānis Golubevs atgādinās par to, ka ugunsdzēsības aparāti automašīnās nav tikai formalitāte, ko nosaka Ceļu satiksmes noteikumi, bet gan nepieciešamība.

Ik dienu ugunsdzēsēji glābēji dodas ne tikai uz ugunsgrēku dzēšanu, bet arī kopā ar policiju uz neskaitāmiem ceļu satiksmes negadījumiem, lai no avarējušām automašīnām atbrīvotu cietušus cilvēkus, dzēstu aizdegušās automašīnas un veiktu citus glābšanas darbus. Ikdienas pieredze rāda, ka cilvēki nereti nezina, kā pareizi rīkoties pēc šādiem negadījumiem. Ceļu satiksmes negadījumā ir svarīgi pēc iespējas ātrāk zvanīt uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, lai cilvēkiem tiktu sniegta palīdzība, nevis, piemēram, tikai fotografēt un filmēt notiekošo.

Lai aktualizētu šo jautājumu nozīmību sabiedrībā, VUGD no 8. līdz 17.novembrim īstenos informatīvo kampaņu “Iedzīvotāju izglītošana par rīcību pēc ceļu satiksmes negadījumiem”, kuras ietvaros ir izveidoti trīs videoklipi un dažādi informatīvie materiāli.

 

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam iepriekš pieteikt dalību preses konferencē rakstot uz e-pastu: vugd.gov.lvinta.palkavniece vai zvanot: 27098250.