Vakar ugunsgrēkā Rīgā no piedūmotas ēkas izglābti trīs cilvēkiPrint

15.08.2017

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 14.augusta plkst. 6.30 līdz 15.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 48 izsaukumus – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu, 25 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi. 

Vakar plkst. 8.44 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Matīsa ielu Rīgā, kur divstāvu dzīvojamās mājas kāpņutelpā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka otrā stāva palīgtelpā deg sadzīves mantas 5m2 platībā un kāpņu telpas griesti 5m2 platībā. Ar trīsposmu izbīdāmo kāpņu palīdzību no otrā stāva tika izglābti trīs cilvēki. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 9.56.

Plkst. 10.22 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Lāčplēša ielu Bauskā, kur ugunsgrēks izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī deg mēbeles 1m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta apmēram 56 gadus vecs vīrietis, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 11.08.

Līdztekus aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle, sadzīves mantas, elektrības kabelis, labības rugāji, ārsiena, pirts, dārza māja un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Vakar Iecavas novadā no upes tika izcelts noslīcis cilvēks, kurš nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, vakar ugunsdzēsēji glābēji Daugavpils novada Medumu pagastā notvēra šķūnī ieskrējušu jenotsuni un palaida brīvībā, Ventas ielā Jūrmalā no koka tika nocelts savainots putns un nogādāts veterinārajā klīnikā, Dobeles novada Bērzes pagastā tika atbrīvots putns, kurš bija sapinies striķī, Saulrītu ielā Cēsīs no koka tika nocelts kaķis, bet Jaunjelgavas novada Seces pagastā no bedres tika izcelti tajā iekrituši divi mājlopi – govs un teļš.